stycznia 01, 2020

Wyposażenie domu - I have who has i Taboo 2 w 1Witajcie w Nowym Roku! Podobno jaki pierwszy dzień, taki cały rok, a więc żeby zapewnić sobie dobre prognozy musiałam szybko dokończyć wpis i opublikować go jeszcze dzisiaj. Takim oto sposobem w rodzinie gier karcianych ląduje nowa I have who has i Taboo 2w1 ze słownictwem dotyczącym wyposażenia domu.


Jak grać?

Rozdajemy karty uczniom, a rozpoczyna ten, który posiada kartę z napisem Start wykładając ją na środek i mówiąc: Who has a dishwasher?
Uczniowie sprawdzają na swoich kartach słowa po napisie I have... Wśród kart jest tylko jedna, na której znajdują się słówka "opisujące" zmywarkę. Uczeń, który ją wyłoży ma za zadanie stworzyć krótką definicję z użyciem tych słów lub w bardziej zaawansowanej wersji - tak zdefiniować zmywarkę, aby właśnie uniknąć użycia tych słów. Gra toczy się w ten sam sposób aż do końca, czyli słowa Finish.

Dzięki tej grze uczniowie nie tylko utrwalą słownictwo dotyczące wyposażenia domu, ale także poćwiczą tworzenie zdań i definicji.
Grę I have who has Wyposażenie domu możecie pobrać klikając na grafikę poniżej:
Na koniec chciałabym Was zaprosić do mojego niedawno otwartego sklepu Teacher's Mat(e), gdzie możecie znaleźć wielkoformatowe maty podłogowe, karty czasownikowe i z pytaniami na 3 poziomach w języku angielskim, niemieckim i hiszpańskim oraz piękne ręcznie szyte woreczki na rzeczy nauczycielskie.

Nie zapomnijcie zostawić komentarza!

2 komentarze:

  1. Dziękuję za ciekawe materiały😊

    OdpowiedzUsuń
  2. Chat Kursy Językowe10 stycznia 2020 00:09

    Gram w taboo często ale ta wersja jeszcze się nie zdarzyła. Dziękuję za świetny pomysł!

    OdpowiedzUsuń

Copyright © mini english blog , Blogger