grudnia 03, 2019

Gra w skojarzenia z kartami StoryBits KidsMam je już jakiś czas, ale w związku z otwarciem sklepu (zapraszam tutaj) byłam bardzo zajęta. Dziś nadrabiam zaległości i opisuje ostatni hit moich zajęć, czyli grę w skojarzenia z kartami StoryBits Kids. Pokochali ją moi uczniowie i ciągle chcą w nią grać - a ja się im nie dziwię, bo za każdym razem gra przebiega w inny sposób i nigdy niewiadomo jak :) Tak myślę, że to ich właśnie zachwyca najbardziej: nieprzewidywalność oraz myśl jak najszybszego pozbycia się kart.

Jak gramy?

Karty tasujemy i rozdajemy uczniom. Jedną kartę wykładamy na środek. Uczniowie układają swoje karty w stos tak, jak zostały im rozdane. Pozbywają się kart wykładając pojedynczo na środek w taki sposób, żeby ich karta w jakis sposób "pasowała" do tej która leży na środku. Szukają więc skojarzeń: mogą to być kategorie tematyczne, przeciwieństwa, uczucia itd. Na samym początku ustalamy, że nie używamy kolorów i ludzi oraz ich ubiorów, bo byłoby to za łatwe. Kolejną naszą zasadą jest też zakaz powtarzania skojarzeń w jednej grze :) Jest to wyzwanie dla uczniów, ale im więcej gramy, tym lepiej im to wychodzi, a skojarzenia są coraz bardziej niesamowite :)

A tutaj jakie widzicie skojarzenia?


Moi uczniowie znaleźli: księżyc, Ziemia, rakieta.
Moi uczniowie: banany, małpy, gałąź.A tutaj: biblioteka, szkoła, wakacje, ferie zimowe, lato, woda, basen, znaczek z basenem na ścianie.A teraz zadanie dla Was (spokojnie, bardzo łatwe):Mam dla Was jeszcze coś: czyli kod promocyjny, dzięki któremu możecie zakupić swoje StoryBits Kids w odrobinę tańszej cenie (10% rabatu) -  SBHANDZLIK. Kod Ważny jest do 1 stycznia i obniża cenę wszystkich kart StoryBits (w tym Comic i Kids) oraz zestawów z tymi kartami (oprócz zestawów ze Story Cubes).

Karty możecie kupić w sklepie Teacher's Corner.
Na koniec chciałam zaprosić Was do mojego wczoraj otwartego sklepu z materiałami dla nauczycieli języków obcych. Znajdziecie tam wielkoformatowe maty edukacyjne Teacher's Mat(e) i karty obrazkowe, czasownikowe oraz z pytaniami.
1 komentarz:

Copyright © mini english blog , Blogger