grudnia 02, 2019

Nadchodzi Christmas Hunt dla dzieci!


Czy jest tu ktoś chętny na bardzo angażujący Christmas Hunt? Przygotowałam dla Was kolejną odsłonę tej super zabawy dla dzieci. Coś, co nie wymaga dużych przygotowań ze strony nauczyciela, a zapewnia uczniom super zabawę i powtórkę słownictwa - zawsze mile widziane:) Dodatkowe karty obrazkowe ze słownictwem z hunta przydadzą się do "poduczenia" dzieci lub rozłożenia gdzieś z boku, aby uczniowie mogli zerknąć jeśli czegoś nie będą pamiętać.


Zatem, jeśli ktoś z Was chciałby takę grę wraz ze szczegółową instrukcją, to proszę o napisanie do mnie wiadmosci na mini.english.blog@gmail.com lub na fb a ja prześlę odpowiednie informacje na priv. Koszt pdf: 15 zł.
Słownictwo ukryte w qr kodacha snowman, a bauble, Santa Claus, a star, a sleigh, a reindeer, snow, Christmas pudding, a gingerbread house, Santa's hat, a cracker, a gingerbread man, a gift, a wreath, an angel, a stocking, a candy cane, bells, a Christmas tree, a snowflake, mistletoe, a chimney, Christmas lights, a candle.Jak grać?

Trzeba wyciąć kółka z qr kodami, a następnie pochować je w sali - najlepiej w najmniej oczywistych miejscach: podkleić pod stołami, pochować pod doniczkami czy nakleić na drzwiach. Uczniowie mogą grać indywidualnie, w parach lub mniejszych grupkach. Każdy dostaje kartę pracy z pustymi kwadratami. Potrzebne będą także telefony lub tablety z czytnikiem qr kodów - wystarczy dwa lub trzy a drużyny mogą je sobie pożyczać. Zadaniem uczniów jest odnalezienie po kolei 24 kółek, zeskanowanie kodów, a następnie narysowanie tego, co jest pod nimi ukryte. I tutaj bardzo ważna rzecz: nie jest istotne w jakiej kolejności uczniowie będą odczytywać kody, ale ważne jest, żeby zgadzała się numeracja, tzn. że np. jeśli odczytają kod na kółku z numerem 4, to na swojej karcie pracy powinni narysować odpowiedni obrazek w kwadracie z tym samym numerem. Tylko wtedy jesteśmy w stanie później sprawdzić poprawność zapisów.

Dodatkowo na każdym kółku z qr kodem ukryłam literkę. Wszystkie literki ułożone wg kolejności od 1-24 (wg cyfr na kółkach) tworzą hasło: "I wish you a Merry Christmas!" Dlatego też należy uprzedzić uczniów, aby oprócz rysunków, zapisywali te literki na kartach pracy w odpowiednich kwadratach.


Zapewniam, że zabawa jest przednia:)


Na koniec chciałam Was zaprosić do mojego nowootwartego sklepu  z materiałami dla nauczycieli Teacher's Mat(e), gdzie znajdziecie m.in. wielkoformatowe maty podłogowe.


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © mini english blog , Blogger