O mnie

Mam na imię Ula. Jestem żoną Tomka i mamą dwóch chłopców. Jestem także nauczycielem języka angielskiego.

Moja przygoda z nauczaniem rozpoczęła się w przedszkolu zupełnie przez przypadek (opowieść o tym z pewnością pojawi się na blogu). Uczniowie rośli wraz ze mną i niektórzy z nich są już (o zgrozo!) dorośli. Od siedmiu lat uczę głównie w swojej własnej szkole Mini English School, ale uczyłam także w przedszkolu, szkole podstawowej, gimnazjum i na uczelni (wspaniałe doświadczenie!). Od września 2019 roku pracuję również w szkole Podstawowej nr 60 w Krakowie.

Ukończyłam filologię angielską o specjalności nauczyciel cyfrowy na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. To było dla mnie ogromne wyzwanie i niezwykły okres w  życiu. To stamtąd wyniosłam miłość do nowoczesnych technologii, choć początki były różne (o! i kolejny pomysł na wpis).
Gdybym miała krótko określić to co jest dla mnie najważniejsze w pracy i do czego dążę to bym powiedziała: "Przyjazna atmosfera i dobre relacje". Bez tego nic się nie uda. Możesz mieć najlepsze materiały edukacyjne, pomysły z kosmosu i nowoczesną salę do zajęć, ale jeśli nie zbudujesz odpowiednich relacji z uczniami, to nie będą chcieli się uczyć i w efekcie niczego się nie nauczą.

I najważniejsze: dlaczego założyłam bloga? Ponieważ jest to moje marzenie od dawna. Ponieważ czuję, że będzie to dla mnie świetna forma samorozwoju. Ponieważ to będzie świetny pretekst do tego, aby się zatrzymać i pomyśleć, a następnie wyciągnąć wnioski ze swojej pracy. Ponieważ to tutaj będę mogła te wnioski zapisać i zawsze do nich wrócić, by je zweryfikować. Ponieważ to co tu zapiszę może pomóc innym nauczycielom, tak jak mi pomaga to, co przeczytam u innych. Pewnie z czasem pojawią się nowe powody, a wtedy nie omieszkam ich tu umieścić ;)

Niezmiernie mi miło, że tu jesteś teraz, a także mam nadzieję, że zostaniesz tu na dłużej.
                                                                                                                            

2 komentarze:

  1. Rewelacyjny nauczyciel jak i rewelacyjna koleżanka z pracy!!!
    Ula jesteś The Best:)
    Pozdrawiam Cię serdecznie!!!:)
    Michał B. z Monte.

    OdpowiedzUsuń

Copyright © mini english blog , Blogger