grudnia 17, 2018

Merry Christmas, Mr Bean! - film na Edpuzzle
Może szukacie jeszcze czegoś na ostatnie lekcje przed Bożym Narodzeniem? Najlepiej bez dodatkowych przygotowań: drukowania, wycinania i laminowania? To mam coś takiego :) Wszystkiego dowiecie się czytając dalej.

O Edpuzzle pisałam już wcześniej. Tutaj macie cały wpis temu poświęcony wraz z instrukcją krok po kroku wyjaśniającą co i jak. A tak w skrócie, to jest to świetny program, do którego wrzucacie filmik, który następnie możecie przyciąć, dodać swój głos, napisać komentarz, a co najważniejsze: w wybranych przez Was miejscach umieścić różnego rodzaju pytania. Z okazji tej, że zostało nam dosłownie kilka dni do przerwy świątecznej, na szybko przygotowałam w Edpuzzle filmik w tym temacie. Pewnie każdy zna Jasia Fasolę i najprawdopodobniej to video również, ale ja mogę je oglądać bez końca, a i tak dalej mnie śmieszy. Pytania są dosyć łatwe - starałam się to zrobić tak, aby dały sobie rade dzieciaki od 4 klasy wzwyż.
Film trwa około 25 minut, ale musicie doliczyć jeszcze czas na udzieleni odpowiedzi. Najlepszą wiadomością jest to, że Wasi uczniowie, aby obejrzeć film i odpowiedzieć na pytania, wcale nie muszą się nigdzie logować ani zakładać konta. Jeśli jednak byście chcieli śledzić postępy uczniów, to można założyć im klasę i zaprosić ich do niej (wtedy muszą założyć sobie konta).
Jeśli nie macie dostępu do komputerów czy telefonów, to polecam wersję analogową: niech każdy uczeń na trzech karteczkach napisze "a", "b" i "c". Ten filmowy quiz zawiera tylko takie pytania, ale gdy będziecie robić swoje quizy to zobaczycie, że jest tez możliwość na umieszczenie otwartych pytań. Podczas wspólnego oglądania, film będzie się sam zatrzymywał i wyświetlać się będzie pytanie. Wtedy uczniowie mogą podnosić karteczki z tą literą, pod którą jest wg nich prawidłowa odpowiedź. Nauczyciel zlicza głosy, wyświetla prawidłową odpowiedź ,a następnie uczniowie, którzy odpowiedzieli prawidłowo, przydzielają sobie określona ilość punktów.
Tutaj macie link do filmiku na Edpuzzle: https://edpuzzle.com/media/5c16c079025da840c83b0d16 
Gdy założycie sobie konta, to będziecie mogli skopiować mój filmik do swojej biblioteki, a także nawet go zmodyfikować.
Mam nadzieję, że Wam się przyda.
Merry Christmas!

Edit:
Zapraszam do sklepu. Znajdziecie tam więcej materiałów na lekcje świąteczne, zwłaszcza online:

Prezentacja Mikołajowa: https://teachersmate.shoplo.com/kategoria/produkty-cyfrowe/santa-where-are-you-prezentacja-online

A może super historyjka świąteczna o bardzo głodnym reniferze? 

https://teachersmate.shoplo.com/kategoria/produkty-cyfrowe/the-very-hungry-reindeer-story

Lub przepiękna historia o smutnej choince, a tak naprawdę o dobroci i pomaganiu innym:

https://teachersmate.shoplo.com/kategoria/produkty-cyfrowe/the-very-sad-tree-story-online

4 komentarze:

 1. Genialne! Dziękuję bardzoba, idealne dla moich czwartoklasistów na ostatnie lekkie zajęcia przed świętami 🙂 ale też cudownie, że dzielisz się tym narzędziem - nie znałam, a bardzo się przyda! Podaje dalej w mojej metodycznej grupie 🙂

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja uwielbiam Edpuzzle - sprawia, że uczniowie angażują się w oglądanie i świetnie sprawdza się właśnie na luźniejsze zajęcia, ale tez np. kulturowe.

   Usuń
 2. Bardzo mi się podoba pomysł i wszystkie Twoje pomysły. Podziwiam Twoją kreatywność i zaangażowanie. Ja mam juz 30 letni staż pracy w szkole i jestem juz bardzo zmęczona, ale ciesze się że mogę coś podejrzeć od młodszej koleżanki:)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © mini english blog , Blogger