listopada 23, 2019

Christmas. I have who has ...Taboo!


Witajcie na piątej odsłonie Eduweek! Tym razem możecie poczytać same nowiuteńkie wpisy i pobrać same nowiuteńkie materiały, czyli takie, które nigdzie wczesniej nie były publikowane. To jest coś! I ja mam dla Was dzisiaj coś nowego, a mianowicie grę karcianą wspomagającą uczniów w budowaniu zdań i definicji: połączenie "I have who has" i "Taboo". Zobaczcie co wyszło z tego mariażu ;)


Jak się gra w I have who has chyba każdy wie: rozdajemy karty uczniom, a rozpoczyna ten, który posiada kartę z napisaem Start wykładając ją na środek i mówiąc: Who has a Christmas-tree?

Uczniowie sprawdzają na swoich kartach słowa po napisie I have... Wśród kart jest tylko jedna, na której znajdują się słówka "opisujące" choinkę. Uczeń, który ją wyłoży ma za zadanie stworzyć krótką definicję z użyciem tych słów, lub w bardziej zaawansowanej wersji - tak zdefiniować choinkę, aby właśnie uniknąć użycia tych słów. Gra toczy się w ten sam sposób aż do końca, czyli słowa Finish.

Dzięki tej grze uczniowie nie tylko powtórzą słownictwo związane ze Świętami Bożego Narodzenia i Mikołajem, ale także poćwiczą tworzenie zdań i definicji.


Aby pobrać grę, naciśnij nos renifera poniżej :)


https://drive.google.com/file/d/14q41u5bbVbn5c0d8OhVflPN4BTul8bo7/view?usp=sharing


Podobną grę w tematyce Thanksgving możecie pobrać tutaj. A tutaj znajdziecie inne, myślę, że ciekawe wpisy na blogu w temacie Christmas.

Dziekuję Karolinie Lubas za możliwość wzięcia udziału w tak niesamowitym wydarzeniu jakim jest EduWeek. Mogę się tylko domyślać ile pracy włożyła w to, żeby to tak świetnie działało.
Resztę wpisów biorących udział w Eduweek 5 możecie przeczytać tutaj.


Jeśli szukacie więcej materiałów w tematyce Świątecznej, to może przypadnie Wam do gustu najnowszy Christmas Hunt dla dzieci wraz z kartami obrazkowymi. Zajrzyjcie tutaj.


1 komentarz:

Copyright © mini english blog , Blogger