listopada 18, 2019

Thanksgiving - połączenie I have who has i TabooTego jeszcze chyba nie było :) Robiłam dla moich uczniów grę I have who has na Thanksgiving i pomyślałam, że chciałabym, żeby przy okazji grania w nią, moi uczniowie mówili trochę więcej niż tylko pojedyncze słówka. I tak powstało połączenie gry I have who has z rozgadującą uczniów grą Taboo.


Jak się gra w I have who has chyba każdy wie: rozdajemy karty uczniom, a rozpoczyna ten, który posiada kartę z napisaem Start wykładając ją na środek i mówiąc: Who has a warbonnet?


Uczniowie sprawdzają na swoich kartach słowa po napisie I have... Wśród kart jest tylko jedna, na której znajdują się słówka "opisujące" pióropusz. Uczeń, który ją wyłoży ma za zadanie stworzyć krótką definicję z użyciem tych słów, lub w bardziej zaawansowanej wersji - tak zdefiniować pióropusz, aby właśnie uniknąć użycia tych słów. Gra toczy się w ten sam sposób aż do końca, czyli słowa Finish.

Dzięki tej grze uczniowie nie tylko powtórzą słownictwo związane z Thanksgiving, ale także poćwiczą tworzenie zdań i definicji.

Aby pobrać grę, kliknij w grafikę poniżej.

Na moim blogu czekają również inne materiały na Thanksgiving: flashcards, Bingo wyrazowe i obrazkowe oraz uwielbiany przez wszystkich Thanksgiving Hunt. Zajrzyjcie tutaj.
Nie zapomnijcie zostawic komentarza!


3 komentarze:

Copyright © mini english blog , Blogger