listopada 11, 2019

Thanksgiving: Hunt z qr kodami, Bingo i flashcardsOstatnia gra Halloween Hunt wywołała u Was (i Waszych uczniów) ogromny entuzjazm. Z przyjemnością czytałam Wasze miłe słowa i relacje z zajęć, podczas których wykorzystaliście te małe niepozorne kółeczka z qr kodami :) Pytaliście też o kolejne materiały i prosiliście o więcej. Dlatego już od dzisiaj (a właściwie od wczoraj) możecie zakupić nowiutki zestaw w tematyce Thanksgiving.


A w zestawie znajdziecie tym razem duuuużo więcej materiałów:

20 flashcards z podpisami, które możecie odciąć
20 kart do gry w Bingo obrazkowe
20 kart do gry w Bingo wyrazowe
20 kółek z zakodowanymi w qr kodach wyrazami do gry w Thanksgiving Hunt
karta praca i instrukcja do wyżej wymienionej gry

Flashcards


Słownictwo: fruit, vegetables, pilgrims, Indians, cornucopia, a sunflower, a sweetcorn, a roast turkey, a turkey, the Mayflower ship, an acorn, a pumpkin, a leaf, a hat, a warbonnet, a tent, a bonfire, a tomahawk, a cone, a pumpkin pie.

Bingo
Bingo to gra, której używa już chyba każdy nauczyciel w przedszkolu i klasach 1-3. Przygotowałam dwie wersje: obrazkową i wyrazową (dla dzieci uczących się czytać). Jak grać? Nauczyciel rozdaje uczniom po jednej karcie (ja czasem gram z uczniami nawet na dwie lub trzy karty), a następnie odczytuje po kolei potasowane karty flashcards. Uczniowie mają za zadanie jak najszybciej zakryć obrazki/napisy na swojej karcie - my zazwyczaj używamy do tego zakrętek od butelek. Uczeń, któremu uda się zakryć wszystkie obrazki/napisy na swojej karcie woła: "Bingo!". My zazwyczaj gramy do momentu, aż wszyscy skończą grę.

QR Codes Thanksgiving HuntW qr kodach zakodowałam słówka, dokładnie te same, które umieściłam na flashcards. Nauczyciel umieszcza kody w sali (a może i szkole). Uczniowie indywidualnie, w parach lub grupkach odczytują kody, a ich zadaniem jest narysowanie tego, co odczytają na dołączonej karcie pracy.


Zatem, jeśli ktoś z Was chciałby takie piękne materiały wraz ze szczegółową instrukcją, to proszę o napisanie do mnie wiadomosci na mini.english.blog@gmail.com lub na fb bloga, a ja prześlę odpowiednie informacje na priv. Koszt pdf: 20 zł.


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © mini english blog , Blogger