Uwaga: Atak robali w zig-zag books!Przyszła wiosna, a wraz z jej przyjściem pojawiły się już pierwsze owady. W związku z tym wielu z nas - nauczycieli wprowadza tematykę wiosny i robali na zajęciach. W zeszłorocznym wpisie "Bugzzzz are already here!" znajdziecie piękne flashcards ze zdjęciami, Insektowy Padlet oraz pomysł na piosenkę o trzmielu. W dzisiejszym wpisie znajdziecie dwie składane książeczki zig-zag books z robaczkami do pokolorowania. Jeśli jesteście zainteresowani, to zapraszam do lektury :)
 
 
Książeczki zig-zag books sa bardzo łatwe w wykonaniu: nie trzeba wycinać i sklejać, a wystarczy w odpowiedni sposób złożyć. Już kiedyś robiłam takie książeczki z okazji Dnia Matki - zachęcam Was do przeczytania tego wpisu, ponieważ zamieściłam tam krótki tutorial z wyjaśnieniem jak to zrobić (klik).
 
 
 
 

Książeczki będą dobrym podsumowaniem tej tematyki w grupach przedszkolnych (nauczyciel czyta dzieciom instrukcję) lub w klasach 1-3 (dzieci mogą pracować w swoim tempie). Uczniowie lubią zabrać sobie coś do domu, więc z pewnością ucieszą się z takiego "prezentu", który potem w domu przeczytają wspólnie z rodzicami.

Dwie wersji książeczki o owadach możecie pobrać klikając na grafikę poniżej:
https://drive.google.com/file/d/1IFctcjCO13kqvOgVWIvQZ_gpL-lpgMJG/view?usp=sharing

Bardzo dziękuję za Wasze komentarze - to dla mnie jedyna "zachęta" do dalszego pisania i dzielenia się z Wami tym, co stworzę.

Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Egzamin ósmoklasisty. Funkcje językowe.

Dzień Nauczyciela na blogu. Coś dla 5 klasy

Past Simple: gramatyczne Bingo i Kaboom!!!