Biegany quiz na Dzień Świętego PatrykaSzukałam i nie mogłam znaleźć, więc zrobiłam - quiz z pytaniami dotyczącymi St. Patrick's Day ukrytymi w qr kodach. Zależało mi właśnie na takiej formie quizu, ponieważ chciałam takimi pytaniami ozdobić poczekalnię w mojej szkole, żeby uczniowie mieli zajęcie czekając na swoje lekcje. Moje dzieci uwielbiają takie aktywności i jestem pewna, że zajmą się szukaniem kolejnych kodów.
 
 
 
Quiz składa się z dużego kółka z instrukcją oraz 12 mniejszych kółek z koniczynami i qr kodami, w których zakodowane są pytania. Początkowo chciałam, żeby były to śliczne duże koniczyny, ale kto by to wycinał ;) Na dużym kółku umieściłam również kod z filmem przedstawiającym krótką historię św. Patryka. I od tego należy zacząć. Uczniowie oglądają video, a następnie szukają kółek z kodami i sprawdzają czy potrafią odpowiedzieć na zakodowane w nich pytania. Na większość pytań znajdą odpowiedź w filmie, a reszta pytań jest tak łatwa, że z pewnością już znają odpowiedzi :)
 
 
 
 
 
 
Quiz ten można z powodzeniem wykorzystać również podczas zajęć lub ogólnoszkolnych obchodów i pozwolić uczniom trochę pobiegać.
Całość możecie pobrać klikając w grafikę poniżej:
 
 
https://drive.google.com/file/d/1bwlzaWksc0vqDewvKtmZIz6wgaKsNdEG/view?usp=sharing


Przyda Wam się? Jeśli tak to koniecznie zostawcie komentarz w podziękowaniu :)
Zajrzyjcie również do innych moich "patrykowych" wpisów tu i tu.
 

Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Egzamin ósmoklasisty. Funkcje językowe.

Dzień Nauczyciela na blogu. Coś dla 5 klasy

Past Simple: gramatyczne Bingo i Kaboom!!!