lutego 24, 2020

I have who has i Taboo 2w1. Wyposażenie kuchni i gotowanie


Właśnie zdałam sobie sprawę, że nie publikowałam tutaj na blogu już bardzo dawno, bo ostatni wis był ponad miesiąc temu.To niezwyczajnie długa przerwa jak na mnie. Obiecuję poprawę dzieląc się z Wami kolejną grą z serii I have who has i Taboo 2 w 1. Tym razem na tapecie wyposażenie kuchni (sztućce, naczynia itd.) oraz sposoby przygotowywania potraw (siekanie, gotowanie, smażenie itd.). Zestaw stworzyłam dla moich 6 klasistów, którzy pracują na podręczniku Brainy 6, ale z pewnością przyda się również tym, którzy nie używają tej książki.

Jak grać?


Rozdajemy karty uczniom, a rozpoczyna ten, który posiada kartę z napisem Start wykładając ją na środek i mówiąc: Who has a knife?
Uczniowie sprawdzają na swoich kartach słowa po napisie I have... Wśród kart jest tylko jedna, na której znajdują się słówka "opisujące" nóż. Uczeń, który ją wyłoży ma za zadanie stworzyć krótką definicję z użyciem tych słów lub w bardziej zaawansowanej wersji - tak zdefiniować zmywarkę, aby właśnie uniknąć ich użycia. Gra toczy się w ten sam sposób aż do końca, czyli słowa Finish.

Dzięki tej grze uczniowie nie tylko utrwalą słownictwo dotyczące wyposażenia kuchni i gotowania, ale także poćwiczą tworzenie zdań i definicji.

Jeśli spodobała Wam się ta wersja gry, to może przydatne okaże się również I have who has i Taboo 2w1 Wyposażenie domu.

Grę I have who has Wyposażenie domu możecie pobrać klikając na grafikę poniżej:

Na koniec chciałabym Was zaprosić na drugą już edycję szkolenia dla nauczycieli języków obcych WOW Tools For Teachers. Wraz z Kasią Choroszy (autorką wspaniałego bloga Angielski Zawodowo) uczymy jak tworzyć własne materiały edukacyjne dostosowane do swoich uczniów - od podstaw, aż po wydrukowanie i zalaminowanie :) Wszystkie informacje oraz zapisy TUTAJNie zapomnijcie zostawić komentarza :)1 komentarz:

Copyright © mini english blog , Blogger