października 24, 2021

Roll your pumpkin game

 


Czas na hit zajęć halloweenowych: Roll your pumpkin game. Zabawa polega na narysowaniu dyni wg tego, ile wyrzuci się oczek na kostce. Osobno rzucamy kostką, aby narysować poszczególne części: ciało, oczy, nos i usta.Do tej zabawy potrzebna będzie kostka lub aplikacja do rzucania kostką. W warunkach stacjonarnych każde dziecko może mieć swoją kostkę (np zrobioną z rolki z papieru toaletowego) lub gdy kostek mamy mało to uczniowie mogą grać w małych grupach. Podczas zajęć online można skorzystać z aplikacji do rzucania kostką lub wgrać powyższą grafikę jako tło w https://classroomscreen.com/ 

To super strona, która na pasku opcji na dole strony ma też do wykorzystania rzut kostką. Rzucamy kostką i jeśli np wypadnie nam 6, to wtedy dzieci muszą narysować  fioletową dynię:) Rzucamy kostką i dorysowujemy kolejne jej części.

Planszę do Roll your pumpkin możecie pobrać klikając na poniższą grafikę:


Na blogu znajdziecie takie gry na różne okazje: Roll Santa Claus, Roll Easter Bunny, a TUTAJ dwuczęściową grę Roll a monster.
Dodatkowo w sklepie Teacher's Mat(e) czekają na Was niezwykle angażujące materiały: Halloween Hunt z qr kodami oraz Halloween Story - historyjka dla najmłodszych wraz z kartami obrazkowymi i grami utrwalającymi słownictwo z historyjki.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © mini english blog , Blogger