marca 26, 2021

Roll Easter Bunny Game

 


W związku z tym, że znowu mam zajęcia online w szkole podstawowej, przygotowałam grę Roll Easter Bunny. Poprzednie wersje, a zwłaszcza ta z Santa Claus były hitem - jak tylko zaczęło się nauczanie zdalne to w 1 klasie padło pytanie: "A narysujemy Santę?":) No więc będzie królik z okazji przedświątecznych lekcji wielkanocnych.

Zabawa polega na narysowaniu królika wg tego, ile wyrzuci się oczek na kostce. Osobno rzucamy kostką, aby narysować poszczególne części ciała królika.Do tej zabawy potrzebna będzie kostka lub aplikacja do rzucania kostką. W warunkach stacjonarnych każde dziecko może mieć swoją kostkę (np zrobioną z rolki z papieru toaletowego) lub gdy kostek mamy mało to uczniowie mogą grać w małych grupach. Podczas zajęć online można skorzystać z aplikacji do rzucania kostką lub wgrać powyższą grafikę jako tło w https://classroomscreen.com/ 

To super strona, które na pasku opcji na dole strony ma też do wykorzystania rzut kostką.

Na powyższej grafice (pochodzącej z gry Roll Santa) jedna strzałka wskazuje jak można schować pasek narzędzi, a druga to przycisk do dostosowania wielkości grafiki, aby wszystkie elementy były widoczne.

Rzucamy kostką i jeśli np wypadnie nam 6, to wtedy dzieci muszą narysować królikowi głowę w kształcie jajka:) Rzucamy kostką i dorysowujemy kolejne części królika.

Planszę do Roll Easter Bunny możecie pobrać klikając na poniższą grafikę:

Edit: cudowna Karina Frejlich wrzuciła plansze do genialy i jeszcze dorobiła drugą planszę z resztą ciała królika TUTAJ

Jeśli szukacie czegoś dodatkowego na zajęcia wielkanocne dla młodszych uczniów to polecam uroczą historię o kurczaczku szukającym swojej mamy. Będzie ona idealna na wiosenne lekcje z klasami 1-3 ale także z grupami przedszkolnymi.

Plik materiałów online zawiera historyjkę bazującą na słówkach związanych ze zwierzętami ich dziećmi, a także sporo aktywności:

  • What's missing?
  • Do you remember?
  • What's in the grass?
  • Zadania typu "Match" oraz "Unscramble the Word" na platformie Wordwall
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © mini english blog , Blogger