lutego 14, 2021

Present Perfect vs Past Simple. Gramatyczne Bingo


Bingo zna chyba każdy, kto uczy młodsze dzieci. A ja uwielbiam wykorzystywać tą grę również ze starszymi uczniami, również do nauki gramatyki, zwłaszcza dlatego, że wszyscy zaangażowani są w tym samym czasie i nikt nie rozrabia, bo mu "się nudzi". Ktoś chętny na takie prównanie Present Perfect i Past Simple?W Bingo można grać na różne sposoby, a ja opiszę Wam "mój" sposób. Rozdajemy uczniom karty - jesli uczniów jest więcej, dajmy kartę na parę. Do gry potrzebne nam będa również samoprzylepne karteczki. Nauczyciel tasuje wycięte karty z "time expressions" i po kolei je odczytuje. Jeśli uczniowie mają zdanie z odczytanym słowem kluczem, zapisują jego poprawne tłumaczenie na karteczce samoprzylepnej, którą następnie naklejają na swoją planszę w miejscu zdania. Kto wygrywa? Tu jest kilka opcji: ten, kto zakryje trzy w rzędzie lub ten, kto zakryje pierwszy wszystkie pola. My z reguły gramy do końca.

O Gramatycznym Bingo pisałam już wcześniej TUTAJ przy okazji Past Simple.

A jeśli chcecie pobrać Gramatyczne Bingo z dwoma czasami Present Perfect i Psta Simple to kliknijcie w grafikę poniżej:

Na koniec zapraszam Was do mojego sklepu Teacher's Mat(e). Znajdziecie tutaj sporo materiałów cyfrowych, jak na przykład piękne prezentacje z ćwiczeniami oraz cenione przez wielu nauczycieli maty podłogowe. Jeszcze do jutra do północy na wszystkie maty proponujemy zniżkę 14 procent z okazji Walentynek - wystarczy wpisać hasło LOVE.3 komentarze:

  1. bardzo się przyda! :) super materiał

    OdpowiedzUsuń
  2. Fajny sposób przedstawiona wiedza. Dzieci szybko się uczą, mają bardzo dobrą pamięć. Mi jako osobie dorosłej już tak łatwo ta nauka nie idzie. Na przykład czas Past Simple to dopiero pojęłam o co w nim chodzi dzięki https://youtu.be/8WN_LKh-TwI . Co ważne, wiem jak budować zdania. Niby krótka lekcja, a jak wiele można się nauczyć.

    OdpowiedzUsuń

Copyright © mini english blog , Blogger