stycznia 17, 2021

Roll the Grandma - game

 


Narysujcie babcię z Waszymi uczniami :) Podejdźcie do tego z humorem, a będzie wesoło i kreatywnie. Potwierdzą to ci, którzy razem z moimi materiałami rysowali przed Świętami Mikołaja i choinkę (TUTAJ i TUTAJ). Zabawa polega na narysowaniu babci wg tego ile wyrzuci się oczek na kostce. Osobno rzucamy kostką, aby narysować poszczególne "części" babci.


Do tej zabawy potrzebna będzie kostka lub aplikacja do rzucania kostką. W warunkach stacjonarnych każde dziecko może mieć swoją kostkę (np zrobioną z rolki z papieru toaletowego) lub gdy kostek mamy mało to uczniowie mogą grać w małych grupach. Podczas zajęć online można skorzystać z aplikacji do rzucania kostką lub wgrać powyższą grafikę jako tło w https://classroomscreen.com/ To super strona, które na pasku opcji na dole strony ma też do wykorzystania rzut kostką.

Poniższa grafika dotyczy gry Roll Santa Claus - na jej podstawie chce pokazać Wam jak działa aplikacja.


Na powyższej grafice jedna strzałka wskazuje jak można schować pasek narzędzi, a druga to przycisk do dostosowania wielkości grafiki, aby wszystkie elementy były widoczne.

Rzucamy kostką i jeśli np wypadnie nam 1, to wtedy dzieci muszą narysować Mikołajowi elegancką marynarkę :) Rzucamy kostką i dorysowujemy kolejne, często nietypowe części ciała. Tak samo będziemy grać z planszą dotyczącą babci.Planszę do Roll the Grandma możecie pobrać klikając na poniższą grafikę:Jeśli poszukujecie całej prezentacji na zajęcia z okazji Dnia Babci, to może przydać Wam się prezentacja online, stworzona dla dzieci w wieku przedszkolnym i klas 1-3, która zawiera ponad 40 stron z historyjką " When my grandma was young" oraz aktywnościami bazującymi na słownictwie związanym z wyglądem i rodzajami włosów: 

- What's missing?

- "What comes next?" 

- "Roll your grandma" part two

- 1, 2, 3 what can you see?

- ćwiczenia interaktywne na platformie Wordwall.

Prezentację możecie zakupić TUTAJ
W sklepie dostępny też jest zestaw przygotowany z myślą o zajęciach stacjonarnych.  Zestaw zawiera:

- historyjkę obrazkową,

- karty z nowym słownictwem 

- memory, 

-Bingo 

- "I have... who has...?" 

Materiały opierają się na słownictwie związanym z opisem wyglądu, a w szczególności rodzajami włosów i skierowane są do uczniów przedszkola oraz klas 1-3. Dodatkowo, aktywności te posiadają dwie wersje: trudniejszą, wymagającą czytania oraz łatwiejszą, obrazkową. Jeśli jesteście zainteresowani to zapraszam TUTAJ.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © mini english blog , Blogger