grudnia 05, 2020

Roll Santa part two. Kolejny pomysł na Mikołajkowe zajęcia dla dzieci

 


Już ostatnio pisałam, że to mój ulubiony czas na zajęciach: można stworzyć tak bardzo kreatywne zajęcia jak nigdy - przynajmniej takie są moje odczucia. Dziś do mojej kolekcji świąteczno-mikołajkowych pomysłów dołączam kolejną odsłonę zabawy Roll Santa, którą pokochały w tym roku wszystkie moje grupy: począwszy od 1 aż po 5 klasę. Jeśli nie wiecie o co chodzi, to zerknijcie TUTAJ, a tak w skrócie, to zabawa polega na narysowaniu Mikołaja wg tego ile wyrzuci się oczek na kostce. Osobno rzucamy kostką, aby narysować poszczególne jego części ciała. Ja w poprzednim wpisie podzieliłam się z Wami planszą do narysowania tylko głowy Mikołaja, ale na żądanie moich uczniów musiałam "dorobić" resztę jego ciała:)
Do tej zabawy potrzebna będzie kostka lub aplikacja do rzucania kostką. W warunkach stacjonarnych każde dziecko może mieć swoją kostkę (np zrobioną z rolki z papieru toaletowego) lub gdy kostek mamy mało to uczniowie mogą grać w małych grupach. Podczas zajęć online można skorzystać z aplikacji do rzucania kostką lub wgrać powyższą grafikę jako tło w https://classroomscreen.com/ To super strona, które na pasku opcji na dole strony ma też do wykorzystania rzut kostką.


Na powyższej grafice jedna strzałka wskazuje jak można schować pasek narzędzi, a druga to przycisk do dostosowania wielkości grafiki, aby wszystkie elementy były widoczne.

Rzucamy kostką i jeśli np wypadnie nam 1, to wtedy dzieci muszą narysować Mikołajowi elegancką marynarkę :) Rzucamy kostką i dorysowujemy kolejne, często nietypowe części ciała. 

Planszę do Roll Santa part two możecie pobrac klikając na poniższą grafikę:


Jeśli poszukujecie całej prezentacji (aż 53 strony) idealnej na zajęcia z okazji Dnia Świętego Mikołaja online, a także na późniejsze świąteczne zajęcia, to zachęcam Was do zakupu. Znajdziecie tam:
- prezentację słownictwa (14 słów np. Santa Claus, a reindeer, a candy cane, a stocking, a Christmas tree)
- zabawy utrwalające słownictwo np. What comes next? What's missing?
- zabwę typu I spy...
- prezentację "prepositions of place": in, on, under, next to
- grafiki z pomieszczeniami i ukrytymi  mikołajkowymi słówkami
- wprowadzenie i linki do dwóch piosenek: "S-A-N-T-A" i "Santa,where are you?"
- zabawa "Roll Santa Claus"
- utrwalenie słownictwa w postaci gry Wordwall

Dzięki tej prezentacji uczniowie będą zaangażowani, a przede wszystkim będą bardzo dużo mówić. Jest tam materiału na więcej niż jedną lekcję - to od Was będzie zależało, które slajdy wykorzystacie, a które pominiecie. Wiadomo, że opisywanie pomieszczeń będzie zbyt trudne dla przedszkolaków, ale już dla 2 klasy w sam raz.


Link do zakupu: https://teachersmate.shoplo.com/kategoria/produkty-cyfrowe/santa-where-are-you-prezentacja-online

A może super historyjka świąteczna o bardzo głodnym reniferze? https://teachersmate.shoplo.com/kategoria/produkty-cyfrowe/the-very-hungry-reindeer-story1 komentarz:

  1. Jeśli chodzi o naukę przez gry to uważa że to świetny pomysł. Zerknijcie na stronę https://gryonline2.pl/lucky-ladys-charm/ Można zagrać fajne gry. Gra nie powinna sprawiać większych problemów nawet początkującym, sprawdźcie.

    OdpowiedzUsuń

Copyright © mini english blog , Blogger