października 11, 2020

Przybory szkolne: Hunt z qr kodami, flashcards, Bingo, I have who has

 


Dziś do rodziny uwielbianych przez Was qr kodowych gier w poszukiwanie i rysowanie słówek dołącza nowość. Tym razem uczniowie powtórzą słownictwo związane z przyborami szkolnymi. 

Zestaw zawiera: 16 flashcards, grę I have who has, 18 kart do gry Bingo oraz grę z qr kodami Hunt ze słownictwem z kart.

Jak grać w Bingo czy w grę I have who has chyba nie muszę opisywać, ale pewnie zastanawiacie się o co chodzi z tymi kodami.

Trzeba wyciąć kółka z qr kodami, a następnie pochować je w sali - najlepiej w najmniej oczywistych miejscach: podkleić pod stołami, pochować pod doniczkami czy nakleić na drzwiach. Uczniowie mogą grać indywidualnie, w parach lub mniejszych grupkach. Każda drużyna (2, 3 osoby) dostaje pustą kartkę. Potrzebne będą także telefony lub tablety z czytnikiem qr kodów - wystarczy dwa lub trzy a drużyny mogą je sobie pożyczać. Zadaniem uczniów jest odnalezienie po kolei 16 kółek, zeskanowanie kodów, a następnie narysowanie tego, co jest pod nimi ukryte. I tutaj bardzo ważna rzecz: nie jest istotne w jakiej kolejności uczniowie będą odczytywać kody, ale ważne jest, żeby zgadzała się numeracja, tzn. że np. jeśli odczytają kod na kółku z numerem 4, to na swojej karcie pracy powinni narysować odpowiedni obrazek numerując go czwórką. Tylko wtedy jesteśmy w stanie później sprawdzić poprawność zapisów.

Jeśli jesteście zainteresowani zakupem, piszcie na mini.english.blog@gmail.com lub na fb bloga.1 komentarz:

  1. Świetny pomysł w kodami qr, brawo za pomysł i dziękuję :) Pozdrawiam, Kasia

    OdpowiedzUsuń

Copyright © mini english blog , Blogger