października 10, 2020

How many leaves? Piosenka dla przedszkolaków

 


Jeśli szukacie bardzo łątwej piosenki "jesiennej" dla przedszkolaków to polacam Wam "How many leaves? Myślę, że jest idealna zwłaszcza dla najmłodszych przedszkolaków. Nauczą się liczyć do trzech, jak również trzech jesiennych kolorów: red, orange i yellow. Przygotowałam do tego pomoc w postaci drzewa i liści w tych samych kolorach, które są w piosence, aby lepiej było wprowadzić piosenkę i nauczyć jej dzieci.

Drukujemy drzewo i liście, wszystko laminujemy i wycinamy liście. Dobrze jest użyć naklejek z rzepami (ja zamówiłam swoje z Chin, ale można też kupić takie w sklepie pasmanteryjnym) i nakleić je tak, aby można było przyczepiać liście do drzewa. W ten sposób pod koniec piosenki, gdy liście leca z drzewa, będzie można odczepić liście i zademonstrować dzieciom spadanie liści bez tłumaczenia na język polski,


Drzewo i liście możecie pobrać klikając na grafikę poniżej:


Udanych lekcji "jesiennych"! Do zobaczenia!

Edit. Zrobiłam jeszcze kartę pracy. Możecie ja pobrać TUTAJ.
Zapraszam Was do zakupu mojego nowego zestawu School Supplies, który zawiera 16 kart obrazkowych, grę I have who has, 18 kart do gry w Bingo oraz 16 kółek z zakodowanymi w qr kodach słówkami do zabawy w Hunt (plus instrukcja). Więcej informacji TUTAJ.


1 komentarz:

Copyright © mini english blog , Blogger