września 29, 2019

Powtórkowa gra karciana "I have who has" dla 6 klasy


Zaczynam dokańczać zaczęte materiały (juhu). Dlatego jeszcze dzisiaj możecie się cieszyć pierwszym efektem mojego zapału i złapania odrobiny czasu, czyli grą powtórkową "I have who has" przeznaczoną dla 6 klasy, a bazującą na materiale z 5 klasy. Znajdziecie tutaj trochę Present Simple. Present Continuous i Past Simple, trochę pytań z działu sport, miejsca w szkole i w mieście, obowiązki domowe - wszystko w formie wywiadu z dziewczyną o imieniu Ellie.

Jak grać?

Wszystkie karty rozdajemy uczniom. Zaczyna ten, kto ma kartę z napisem Start. Wykładając ją na środek mówi: "Start. Who has: What's your name?" Następnie ta osoba, która u góry karty (po napisie I have...) ma odpowiedź na to pytanie wykłada tę kartę i mówi: "I have: My name's Ellie. Who has..." I tutaj odczytuje pytanie, które znajduje się poniżej. Każdy szuka na swoich kartach odpowiedzi na to pytanie - ten kto ją ma wykłada kartę odpowiadając i sam dalej zadaje pytanie, które jest na wyłożonej przez niego karcie. Tworzy się z tego łańcuch pytań i odpowiedzi aż do końca gry.

Mam nadzieję, że wytłumaczyłam to w miarę jasno. Zresztą pewnie większość z Was zna tradycyjną wersję tej gry. Ta różni się jedynie tym, że jeszcze bardziej angażuje uczniów, ponieważ muszą słuchać się wzajemnie, aby znaleźć odpowiedź, ale najpierw muszą sobie te odpowiedzi przypomnieć :)

Co jeszcze można z tym zrobić?

Przed rozpoczęciem gry uczulmy dzieci, aby skupiły się nie tylko na graniu, ale również na informacjach zawartych na kartach. Gdy już pogramy pozwólmy uczniom (może w parach lub trójkach) zrobić burzę mózgów - niech przypomną sobie jak najwięcej informacji na temat bohaterki gry, czyli Ellie :) Niech stworzą jej profil - mogą to zrobić rysunkowo, np. w formie mini plakatów, a potem opowiedzą innym kim jest Ellie (wszystko co zdołają sobie przypomnieć). Myślę, że takie zadanie będzie bardzo angażujące, a do tego uczniowie przypomną sobie jak to jest z tą 3 osobą w Present Simple ;) 

Podobna grę stowrzyłam kiedyś dla 5 klasy, a bohaterem gry został wtedy Thomas. Możecie o niej poczytać tutaj.

 Aby pobrać grę kliknij na grafikę poniżej.

Zapraszam Was do pobierania gry, drukowania, laminowania i wycinania. Koniecznie też zostawcie komentarz.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © mini english blog , Blogger