stycznia 23, 2019

Telling the Time Hunt GameU nas w Małopolsce wciąż trwają ferie, więc postanowiłam dokończyć parę rozpoczętych gier. Dziś pierwsza z nich, czyli Telling the Time Hunt Game. Jeśli jesteście ciekawi co to za gra oraz chcielibyście z niej skorzystać, to zapraszam do dalszej lektury.
Gra składa się z dwunastu zegarów z qr kodami z zakodowanymi godzinami oraz karty pracy z pustymi tarczami zegarów. Tarcz użyczyła mi Marzena prowadząca świetnego bloga Easy Teaching Ideas - jeśli jeszcze tam nie byliście, to szybko to zmieńcie.
Karta pracy

Jak grać?

Trzeba wyciąć lub rozciąć zegary z qr kodami, a następnie pochować je w sali - najlepiej w najmniej oczywistych miejscach: podkleić pod stołami, pochować pod doniczkami czy nakleić na drzwiach. Uczniowie mogą grać indywidualnie, w parach lub mniejszych grupkach. Każdy dostaje kartę pracy z pustymi tarczami zegarów. Potrzebne będą także telefony lub tablety z czytnikiem qr kodów - wystarczy dwa lub trzy a drużyny mogą je sobie pożyczać. Zadaniem uczniów jest odnalezienie zegara, zeskanowanie kodu, a następnie narysowanie na zegarze odczytanej godziny. I tutaj bardzo ważna rzecz: nie jest istotne w jakiej kolejności uczniowie będą odczytywać kody, ale ważne jest, żeby zgadzała się numeracja, tzn. że np. jeśli odczytają kod na zegarze z numerem 4, to na swojej karcie pracy powinni narysować odpowiednią godzinę na zegarze z tym samym numerem. Tylko wtedy jesteśmy w stanie później sprawdzić poprawność zapisów.
Moi uczniowie bardzo lubią tego typu gry, bo można się trochę poruszać, a dla nauczyciela to bardzo dobry sposób, żeby sprawdzić którzy uczniowie sobie radzą, a  którzy jeszcze muszą poćwiczyć.
Grę możecie pobrać klikając na grafikę poniżej:
https://drive.google.com/file/d/18_B4h-1SRarspfsV7iyZmVuzSmTfWhfG/view?usp=sharing
Dziękuję Wam, że tu jesteście i czytacie moja twórczość, ale jeszcze bardziej będę się cieszyć, gdy zostawicie mi kilka słów w komentarzu.

4 komentarze:

Copyright © mini english blog , Blogger