listopada 02, 2018

Present Continuous z Bitmoji
Tak jak obiecałam - to jeszcze nie koniec jeśli chodzi o wykorzystanie Bitmoji na zajęciach językowych. Pisałam o tym już tutaj, ale nie mogłam oprzeć się tym cudnym grafikom i stworzyłam jeszcze coś :) A tak naprawdę, to pomysły mi się wciąż mnożą i możecie spodziewać się wkrótce kolejnych materiałów.

Dziś mam dla Was kartkę z kalendarza z miesiącem listopadem :) Jak to na nauczyciela przystało, jestem bardzo zajęta i mam mnóstwo aktywności zaplanowanych na ten miesiąc ;) A więc uczniowie będą mieć co opowiadać.

Jak grać?

Uczniowie pracują w parach, a każda para otrzymuje dwie różne karty, które się uzupełniają, tzn. informacje, których nie ma na jednej karcie są na drugiej (i na odwrót).
 Ich zadaniem jest dowiedzieć się co robi nauczyciel w te dni, które na jego karcie są puste (bez obrazka). Dzięki temu zadaniu uczniowie przećwiczą zadawanie pytań oraz dawanie odpowiedzi w czasie Present Continuous, przypomną sobie dni tygodnia, określanie dat oraz liczebniki porządkowe.

Przykładowy dialog mógłby być taki:
Student A: What is she doing on the first of November?
Student B: She is eating an ice-cream. What is she doing on the 6th of November?
Student A: She is learning Spanish.


Zrobiłam też listopad po brzegi wypełniony planami, po to, aby uczniowie poćwiczyli zadawanie pytań i dawanie krótkich odpowiedzi: Is she dancing on the third of November? Yes, she is/No, she isn't.  Lub po prostu ćwiczyli opowiadanie o planach (ustnie lub pisemnie):Na koniec mam też dla Was pusty kalendarz - do wypełniania planów Waszych lub Waszych uczniów:
A wszystko pobierzecie klikając na grafikę poniżej:
https://drive.google.com/file/d/1WE_Lr0C74rW1DM26SgVouPlBuiRUwBCm/view?usp=sharing
Jeśli materiały Wam się przydadzą, lub macie jakieś inne pomysły na wykorzystanie takiego kalendarza, to zostawcie komentarz - to dla mnie wiele znaczy.
 Edit: Tak przyszło mi do głowy z opóźnieniem, że gdybyście mieli takie naklejki zdrapki, jakie zobaczyłam na blogu Londonopoly (klik), to można ponaklejać je na tą kartę całą wypełnioną aktywnościami. Uczniowie mogliby sobie wzajemnie "zadawać dni" i zgadywać co się kryje pod naklejką.

1 komentarz:

Copyright © mini english blog , Blogger