października 31, 2018

Present Simple z BitmojiWirus Bitmoji, który krąży w sieci dopadł i mnie :) A co to za wirus? Przeczytacie tutaj. Miałam w planach zrobić kilka materiałów przydatnych do utrwalania Present Simple w grupach 5-klasistów, więc stwierdziłam, że te świetne grafiki idealnie się do tego nadają. Pierwsze testy już za nami i musze Wam powiedzieć, że odbiór był bardzo pozytywny :) Jeśli jesteście zainteresowani, to zapraszam do dalszej lektury.


Memory

Na pierwszy rzut idzie popularna gra Memory ze mną w roli głównej :) Nie ma tutaj żadnej filozofii. Po prostu wydrukujcie przód, nadrukujcie lub podlejcie jakieś tło i wytnijcie. Gramy jak zwykle, a para to obrazek i pasujący do niego podpis.

https://drive.google.com/file/d/1r3JVsS4ymZMUsW9ZqhR6qnMzwGjToGrZ/view?usp=sharing

Weekly Planner

Kolejna gra mobilizuje uczniów do mówienia i pozwala utrwalić zadawanie pytań w czasie Present Simple oraz dawanie krótkich odpowiedzi. Gra składa się z dużej karty przedstawiającej "mój" tygodniowy plan zadań do wykonania oraz z siedmiu mniejszych kart (każda to inny dzień tygodnia) z listami "To Do".
Do gry będziecie potrzebować jedną dużą kartę na parę oraz odpowiednią ilość mniejszych kart (w zależności od tego, ilu macie uczniów).

Jak grać?
Uczniowie dobierają się w pary. Jedna osoba ma dużą kartę z tygodniowym planem, natomiast druga wybiera  jedną z mniejszych kart z dniami tygodnia i nie pokazuje jej swojemu partnerowi, którego zadaniem jest odgadnięcie, która to karta została wybrana. Odgadywanie odbywa się poprzez zadawanie pytań: "Does she have a salad for lunch?" "Does she play football?" itd., aż zgadujący (który ma przed sobą cały plan tygodnia) zorientuje się, o który dzień tygodnia chodzi. Uczeń, który ma mniejsza kartę, odpowiada na te pytania zgodnie z prawdą: "Yes, she does" albo "No, she doesn't".


https://drive.google.com/file/d/1UXpKEuV0DkuNWAT1A3mn7WilR9OQqOOe/view?usp=sharing

Gdy jedna osoba z pary zgadnie, następuje zamiana ról.


Daily Planner

I na koniec mam dla Was jeszcze kartkę z mojego notesu - taki plan dnia, w sam raz do opisywania (ustnie lub pisemnie, w parach lub na forum grupy)  w czasie Present Simple, a utrwalający 3 os l. poj.


https://drive.google.com/file/d/19Il0EGsvuAN32gezyQUfPKCa_oNtRtVD/view?usp=sharing

Na dzisiaj koniec, ale tak ogólnie, to w tym temacie czymś jeszcze się z Wami podzielę. Wkrótce.
A tymczasem czekam z niecierpliwością na Wasze komentarze.

6 komentarzy:

Copyright © mini english blog , Blogger