listopada 09, 2018

Chores part 2. Present Simple: flashcards i "I have ... who has ..."Dziś zapowiadana gra "I have... who has ..." i kilka nowych flashcards (download) wraz z podpisami dotyczących obowiązków domowych. Karty są uzupełnieniem wcześniejszego wpisu, który znajdziecie tutaj, a sama gra doskonale zamyka ten temat. Dodatkowo materiały (zarówno te, jak i wcześniejsze) przydadzą się szczególnie tym, którzy korzystają z podręcznika Brainy 5, ponieważ ja z niego korzystam w mojej szkole. Jednocześnie będą one przydatne również tym, którzy po prostu realizują temat obowiązków domowych i czasu Present Simple.

Grę "I have ... who has ..." chyba wszyscy doskonale znają. Ja mam dla Was propozycję troszkę bardziej skomplikowaną, ponieważ w mojej grze uczniowie nie będą skupiać się tylko na utrwalaniu słownictwa (jak to zwykle jest w przypadku tej gry), ale będą również budować zdania w czasie Present Simple.

 

Jak grać?

Siadamy w kółku i rozdajemy uczniom karty. Ten, kto ma kartę z napisem START rozpoczyna grę kładąc ją na środku i odczytując pytanie.

Osoba, która ma na swoich kartach odpowiedź wykłada kartę na środek i odczytuje odpowiedź. Czasami odpowiedź jest już gotowa, a czasami (tak jak w tym przypadku - trzeba zbudować poprawne zdanie). Tak samo wygląda sytuacja z pytaniami - czasem są już dane, a czasami trzeba się mniej lub bardziej pomęczyć :)
Po odczytaniu lub zbudowaniu odpowiedzi uczeń odczytuje (lub buduje na podstawie tego co ma na karcie) kolejne pytanie. Uczniowie grają w ten sposób aż wszyscy pozbędą się kart.
Grę pobierzecie klikając na grafikę poniżej:
https://drive.google.com/file/d/1Fhyy6x2FwZlyRm2WXwcqQrdwDlXQWG90/view?usp=sharingJuż kiedyś stworzyłam grę "I have ... who has ..." w podobnym "stylu", która bardzo przypadła Wam do gustu. Możecie ją znaleźć tutaj.

Dajcie znać czy materiały się przydadzą. Pobierajcie i komentujcie :)

1 komentarz:

  1. Tego tez użyję! Tydzień później żeby im dawkować te przyjemności :) Korzystam z Give Me Five! 3 i tam obowiązki domowe są w drugim unicie, też zestawione z Present Simple. Paula

    OdpowiedzUsuń

Copyright © mini english blog , Blogger