Z cyklu Lodołamacze. My best friend game

"My best friend" to kolejny z moich ulubionych lodołamaczy. Oprócz tego, że integruje, to ma jeszcze mnóstwo innych plusów: można się trochę poruszać, powtórzyć słownictwo, no i oczywiście znaleźć najlepszego przyjaciela :)

 
 

 

Jak się bawić?

Załóżmy, że to Ty jako nauczyciel prowadzisz grę, ale równie dobrze może to być ktoś z uczestników. Uczestnicy ustawiają się w jednej linii. Z grupy wybieramy ochotnika, który będzie osobą poszukującą swojego najlepszego przyjaciela. Osoba ta wychodzi do przodu na odległość kilku kroków i staje tyłem do grupy. Prowadzący grę będzie zadawał różne pytania dotyczące preferencji uczestników np. tea or coffee, mountains or sea, team sports or individual sports, lasagna or pizza, singing or dancing, cola or pepsi, swimming or jogging, a fish or a bird, e-book or paper book, salty or sweet, salty or sour, cats or dogs, town or village, sun or rain etc. A zadawanie pytań wygląda mniej więcej w ten sposób: "Tea or coffee? Tea forward and coffee backward!" Wszyscy, którzy wolą herbatę robią krok do przodu, a ci którzy wybierają kawę robią krok do tyłu. Następnie ten, kto szuka przyjaciela również dokonuje wyboru. Ci uczestnicy, którzy wybrali to samo zostają w grze, a reszta odpada. Czyli np. jeśli wybrał coffee, to w grze zostają te osoby, które również wybrały coffee (i zrobiły krok do tyłu). Prowadzący grę zadaje kolejne pytania i gra toczy się do momentu, gdy zostanie tylko jedna osoba i to ona zostaje najlepszym przyjacielem tego, kto poszukuje przyjaciela. Brzmi skomplikowanie - ale uwierzcie mi -  takie nie jest :)
 
Widziałam też gdzieś tą samą zabawę, ale uczestnicy ustawiali się w rzędzie i zamiast robić krok do przodu lub do tyłu, robili krok w lewo lub w prawo. Uważam, że to też jest fajny pomysł, ponieważ można grać na różne sposoby, a przy okazji przećwiczyć: left - right.
 
Zabawa nadaje się dla uczniów w każdym wieku: widziałam jak bawią się dorośli, młodzież i dzieci (oczywiście po dostosowaniu trudności słownictwa).
 
Jeśli poszukujecie innych gier integracyjnych, które świetnie spełnią swoje zadanie to zapraszam również do moich poprzednich wpisów: Scavenger Hunt, Stop the bus! game, 3 trzyzdaniowe gry integracyjne.
 
 
 

Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Egzamin ósmoklasisty. Funkcje językowe.

Gra karciana - reagowanie językowe. 4 klasa.

Końcoworoczne powtórki bez kserowania, drukowania i wycinania.