Food z Edpuzzle w młodszych grupach.

Uwielbiam Edpuzzle. Jak się okazało - moi uczniowie też. Dla mnie to ogromne szczęście, ponieważ oglądanie video bardzo uatrakcyjnia lekcje, nie mówiąc już o "dobrach językowych" jakie ta aktywność przynosi naszym uczniom. Dziś dzielę się z Wami video quizem, który z powodzeniem możecie wykorzystać z młodszymi dziećmi. Można go użyć już na samym początku lekcji, jako wstęp do tematu, lub później - jako rozwinięcie tematu "Food".


Quiz opracowałam w oparciu o film z serii Wow! English TV, których głównymi bohaterami są Steve and Maggie. Muszę przyznać, że wszystkie filmy z tego kanału są świetne: dowcipne i wiele uczą.
Jak z niego skorzystać, gdy nie ma się osobnego komputera dla każdego ucznia? Wyświetl quiz na ekranie, ścianie czy tablicy. Niech uczniowie przygotują po trzy karteczki i na każdej z nich zapiszą A, B i C lub 1, 2 i 3. Pytania są w większości tak skonstruowane, że uczniowie mają trzy lub dwie odpowiedzi do wyboru. Gdy film się zatrzyma i wyświetli się pytanie, dzieci podnoszą odpowiednią karteczkę, w zależności od tego, którą odpowiedź wybierają jako poprawną. Nauczyciel liczy mniej więcej ile jest karteczek z danym znakiem i naciska u siebie odpowiedź, która została wybrana przez większość uczniów. Od razu pojawi się informacja zwrotna, czy wybrano prawidłową odpowiedź.

Tematem filmiku jest zdrowe i niezdrowe jedzenie, a  więc świetny temat do rozwinięcia w dalszej części lekcji. Można później zrobić mini projekty o zdrowym odżywianiu czy piramidzie żywienia używając np gazetek ze sklepów lub wydrukowanych obrazków. Może to być praca indywidualna, ale super sprawdzi się wspólna praca np. na dużym szarym papierze. Uczniowie mogą podpisać grupy żywieniowe, a nawet konkretne produkty.
Film sprawdził się doskonale u moich uczniów z 2, 3 i 4 klasy (tutaj to już była łatwizna).

LINK DO FILMU

Jeśli macie jakieś pytania o Edpuzzle, to dajcie znać, a postaram się Wam pomóc. A więcej - o tworzeniu takich video quizów i ich wykorzystaniu możecie przeczytać TUTAJ.

Będzie mi bardzo miło jeśli zostawicie komentarz. Zapraszam Was też na funpage bloga.


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Egzamin ósmoklasisty. Funkcje językowe.

Past Simple: gramatyczne Bingo i Kaboom!!!

Gra karciana 4 w 1. Present Simple & Present Continuous