września 20, 2020

Dni tygodnia i miesiące. Kilka gier na utrwalenie

 


I'm back! Wróciłam po długim milczeniu spowodowanym bardzo dużą ilością pracy. Nie miałam weny ani siły, żeby usiąść do komputera po całym dniu uczenia, tłumaczenia, wprowadzaniu zmian do harmonogramu i bardzo ciężkiej w tym roku rekrutacji, która dodatkowo trwała dłużej niż zwykle. Zajęcia u nas ruszyły pełną parą więc odświeżam materiały. Na pierwszy ogień idą nowe gry na utrwalenie nazw dni tygodnia i miesięcy.


1. I have who has

Uwielbiana przez wszystkich gra I have who has w dwóch wersjach: dni tygodnia i miesiące.

Siadamy w kółku. Rozdajemy uczniom karty. Zaczyna ten uczeń, który ma kartę z napisem Start wykładając ją na środek i  mówiąc: Who has... i odczytując napis od spodem: Tuesday. Reszta uczniów szuka na swoich kartach słowa, które mogłoby być tym wtorkiem w języku angielskim. Ten, kto ma taką kartę, wykłada ją i mówi: I have Tuesday i kontynuuje mówiąc: Who has Monday?


Gra toczy się dotąd aż wszyscy uczniowie pozbędą się kart. Przygotowałam taka samą grę z nazwami miesięcy.


2. Domino

Domino też każdy zna :) Tutaj również przygotowałam dwie wersje: do utrwalenia dni tygdnia i miesięcy. Jeśli chodzi o domino na utrwalenie nazw dni tygodnia, to sa dwa rodzaje pytań: w miejscu trzech kropek uczeń musi wypowiedziec brakujący dzień lub na swoim kafelku znaleźć odpowiedź na pytanie jaki dzień jest przed lub po.Z kolei jeśli chodzi o domino utrwalające nazwy miesięcy, uczniowie ćwiczą liczebniki porządkowe.
3. Bingo

Tutaj już "pomieszałam" dni tygodnia i miesiące. Rozdajemy uczniom po jednej karcie Bingo. Dodatkwo przygotowałam dwie opcje gry: nauczyciel losowo odczytuje nazwy w języku polskim, albo w trudniejszej wersji - pytania. Wcześniej przygotowujemy małe karteczki, zakrętki od butelek lub inne znaczniki i to nimi uczniowie zaznaczają na swojej karcie te nazwy, które nauczyciel odczytał. Możemy grać w 3 in a row lub w pełną wersję Bingo (należy zakryć wszystkie nazwy na karcie).Wszystko możecie pobrać klikając na grafikę poniżej:
Na koniec chciałam zaprosić Was do sklepu Teacher's Mat(e), który współprowadzę. Sprzedajemy tam wielkoformatowe maty do skakania i kodowania. Do każdego zamówienia dodajemy e-booka z 10 pomysłami na wykorzystanie maty :) Już jutro nowa dostawa! Mata Teacher's Mat(e) Dice XL

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © mini english blog , Blogger