lipca 30, 2020

Z cyklu Lodołamacze: Backpackers. Integracyjna gra ruchowaW zeszłe wakacje powstało kilka całkiem lubianych przez Was wspisów z zabawami integrującymi grupę, idealnych na obozy, kolonie, półkolonie czy ogólnie dla nowych grup. Wszystkie te wpisy oczywiście nadal są dostępne tutaj i bardzo je Wam polecam. Do tej kolekcji dziś dołącza nowy post z nową zabawą grupową nazywaną "Backapckers".Do przeprowadzenia zabawy potrzebujemy chętnych do odrobiny ruchu dzieciaków (w każdym wieku). Uczestnicy dobierają się w pary. Tłumaczymy uczniom co mają zrobić gdy usłyszą nastepujące słowa:

  • BACKPACKERS - jedna osoba z pary wskakuje drugiej na plecy i udaje plecak:)
  • PROPOSAL - jedna osoba z pary klęka na kolano i udaje, że oświadcza się drugiej osobie
  • WAVE - uczniowie w parze stają obok siebie i robią "falę" z ramion
  • WHEELBARROW - uczniowie tworzą "taczki", czyli jedna osoba trzyma ręce na ziemi, a druga łapie ją za nogi


Następnie pary się rozdzielają i dołączają do dwóch różnych kółek, tak, aby nie być razem. Dwa niezależne kółka poruszają się np coraz szybciej aż do momentu, gdy prowadzący grę (np. nauczyciel czy wychowawca) zawoła jedno z omówionych wcześniej z uczniami słów. Zadaniem uczniów jest jak najszybsze dobiegnięcie do osoby ze swojej pary i wykonanie zadania. Czyli, gdy prowadzący grę zawoła np. "wheelbarrow", pary się odszukują i tworzą "taczki". Następnie wracają do swoich kółek aż do następnego zawołania prowadzącego. Można wczesniej ustalić, że ta para, która wykona zadanie jako ostatnia odpada.

Zabawa jest świetna na rozruszanie, na integrację grupy, na ćwiczenie współpracy. I zdecydowanie: im wieksza grupa, tym lepsza zabawa :)

Podałam Wam kilka propozycji na to, co mogą tworzyć pary - tylko takie zapamiętałam, ale myślę, że może coś jeszcze wymyślicie? Jeśli tak to koniecznie napiszcie w komentarzu a dopiszę je do naszej listy.


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © mini english blog , Blogger