maja 17, 2020

Narzędzia nauczyciela online. Kalambury ze Skribbl.ioA może by tak zagrać w rysowane Kalambury online? Mam dziś dla Was super narzędzie, które poznałam dzięki jednemu sprytnemu uczniowi naszej szkoły. Nazywa się Skribbl.io i pozwala całej grupie uczestniczyć w tej samej rozgrywce, a co najważniejsze daje nauczycielowi możliwość wybrania tych słów, które akurat są mu potrzebne. 

Aby zagrać, ani nauczyciel, ani uczniowie nie muszą się logować. Po wejściu na stronę nauczyciel wpisuje swoje imię, wybiera wygląd swojego awatara strzałeczkami obok obrazka, a następnie klika Private room. Polecam wybranie tej opcji, bo wtedy nie wejdzie Wam do gry nikt oprócz zaproszonych osób.
Następnie pojawią Wam się takie opcje: ilość rund, czas rysowania dla jednego gracza, język oraz dla mnie najważniejsza opcja - wybranie własnych słów do gry. Jeśli chcecie, aby uczniowie rysowali słownictwo, które jest im znane, to koniecznie w pole Custom Words wpiszcie swoje słówka, rozdzielając je przecinkiem bez spacji a także odhaczcie okienko Use custom words exclusively.
Po wpisaniu słówek i odhaczeniu czego trzeba czas na zaproszenie graczy. Potrzebujemy do tego linku, który znajdziecie najeżdżając na miejsce wskazane na zdjęciu niżej różową strzałką. Skopiujcie link i roześlijcie uczniom.Każdy uczeń, który kliknie w link, wpisze swoje imię oraz ewentualnie edytuje swojego awatara, znajdzie się w grze.
Nauczyciel naciska Start Game i rozpoczyna się gra. Program wybiera osobę, która będzie rysować i ten komunikat widzą wszyscy gracze. Wybrana osoba widzi trzy słowa, z których musi wybrać jedno i kliknąć je. Następnie zaczyna je rysować (na wypadek gdyby uczeń zapomniał co wybrał, słowo to wyświetla mu się na górze). Jeśli chodzi o samo rysowanie, to uczeń ma do dyspozycji różne kolory i grubość kreski (na samym dole pod tablicą). Reszta grupy zgaduje, a swoje propozycje wpisuje na czacie. Gdy ktoś zgadnie, czat wyświetla taką informację. Po upłynięciu wybranego czasu pojawia się komunikat z ilością punktów zdobytą przez każdego gracza. Następnie program wybiera kolejnego ucznia i to jemu wyświetla propozycję trzech słów. Dalej już wszystko toczy się tak samo jak poprzednio. Gdyby okazało się, że uczniowie mają problemy ze zgadnięciem słówka, to program wyświetla im na samej górze, nad tablicą do rysowania podpowiedź: ilość liter i pojedyncze literki.

Takie Kalambury świetnie sprawdzają się w grupach dzieci, ale także i u bardziej zaawansowanych uczniów (myślę, że i dorośli nie mieli by nic przeciwko). Idealne do powtórki słownictwa, bo świetnie weryfikuje znajomość pisowni - tylko stu procentowa poprawność jest punktowana. W przypadku wyższych poziomów jeszcze nie testowałam, ale myślę, że można by np. pobawić się w rysowanie idiomów.

Dajcie znać czy przyda Wam się takie narzędzie w tym naszym "onlajnowym" świecie :) U mnie to jest hit - uczniowie są zachwyceni, a ja wykorzystuję Kalambury gdy mamy parę minut do końca lekcji lub gdy uczniowie potrzebują chwili oddechu.


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © mini english blog , Blogger