czerwca 02, 2019

Gimkit - część 2, czyli jak zrobić grupowe wyzwanie?



Ilość Waszych komentarzy, udostepnień i prywatnych wiadomości po poście opisującym Gimkit była tak duża, jak nigdy :) Dlatego postanowiłam jak najszybciej opisać Wam kolejny sposób na wykorzystanie tego narzędzia, tym bardziej, że nadaje sie on idealnie na te ostatnie dni nauki, gdy ciężko jest zmobilizować uczniów do jakiegokolwiek wysiłku umysłowego. 

Zanim zaczniecie dalszą lekturę, koniecznie przeczytajcie ten poprzedni wpis tutaj, ponieważ tam dowiecie się jak tworzyć swoje zestawy i jak udostepniać gry uczniom. W dzisiejszym wpisie nie będę już do tego wracać, tylko przejdę do opisu kolejnej funkcji, a mianowicie do tego, jak zrobić grupowe wyzwanie z Gimkit.

Pierwszym krokiem jest oczywiście zalogowanie sie na konto i zrobienie swojego zestawu. Kolejnym krokiem jest założenie uczniom klasy i wpisanie do niej ich imion. Możemy to zrobić klikając przycisk +New Class. Nazywamy klasę, wybieramy kolor klasy i wpisujemy imiona lub/i nazwiska uczniów.





Gdy mamy już klasę, możemy ustawić wyzwanie dla naszych uczniów. Klikamy +New Assignment.




Wybieramy zestaw, który chcemy umieścić w wyzwaniu, ustalamy date zakończenia wyzwania i wybieramy klasę, dla której robimy wyzwanie. Na końcu ustawiamy kwotę, którą chcemy, aby uczniowie zdobyli i ewentualnie ustawiamy kwotę startową i klikamy przycisk Create.




Po utworzeniu wyzwania pojawi się link, który należy podać (wysłać) uczniom. Ja zazwyczaj skracam go np. na stronie www.tiny.pl lub www.bitly.pl. Uczniowie mogą wejść w dany link kiedy tylko chcą, wybrać swoje imię z listy i dołączyć do wyzwania. Co więcej, mogą wychodzić z wyzwania i wchodzić z powrotem kiedy tylko chcą, a ilość zarobionych dolarów się im zapisuje. Niestety na darmowym koncie nie mamy wglądu do zaawansowanych statystyk - widać jedynie kto ukończył lub nie ukończył wyzwanie.

Po co robić wyzwanie?

1. Ja przygotowałam dla swoich uczniów takie wyzwanie przed Wielkanocą. Udział w tym wezwaniiu wzięli uczniowie od 3 klasy wzwyż. Każdy poziom miał swój własny zestaw, a więc tym samym swój własny link do wyzwania. W zestawach umieściłam wszystkie słówka, których do tej pory uczyli się uczniowie w tym roku szkolnym. Wyzwanie miało na celu zmotywowanie uczniów do powtórek w czasie wolnym od nauki i nie było ono obowiązkowe, a wielu uczniów wzięło w nim udział mimo tego, że nie było za to żadnej nagrody.

2. Możemy też zrobić tak, aby uczniowie nie mieli limitu do zdobycia. Klasa, która miałaby najwięcej dolarów byłaby zwycięzcą i tym samym np. wygrałaby jakąś nagrodę specjalną (wyjście na pizzę, dzień bez pytania).

3. Opcję wyzwania można wykorzystać w czasie obchodów uroczystości szkolnych, różnych świąt np. Dzień Świętego Patryka, warsztatów, Dni Otwartych dla nowych uczniów, Dni Języków Obcych.

4. Jesli kwota do zdobycia będzie odpowiednio mała (możliwa do zdobycia w niedługim czasie), to możemy ustawić wyzwanie jako zadanie domowe. 


Jeśli macie więcej pomysłów na wykorzystanie wyzwania z Gimkit, to podzielcie sie nimi w komentarzu. A jesli ich nie macie to zostawcie choć małą reflekcję na temat tego, co przeczytaliście :)



1 komentarz:

  1. Hej, próbowałam zrobić zestaw, ale chyba nie ma już opcji, żeby importować z quizleta...?

    OdpowiedzUsuń

Copyright © mini english blog , Blogger