Roll the Grandma - game

stycznia 17, 2021

Roll the Grandma - game

 


Narysujcie babcię z Waszymi uczniami :) Podejdźcie do tego z humorem, a będzie wesoło i kreatywnie. Potwierdzą to ci, którzy razem z moimi materiałami rysowali przed Świętami Mikołaja i choinkę (TUTAJ i TUTAJ). Zabawa polega na narysowaniu babci wg tego ile wyrzuci się oczek na kostce. Osobno rzucamy kostką, aby narysować poszczególne "części" babci.


Do tej zabawy potrzebna będzie kostka lub aplikacja do rzucania kostką. W warunkach stacjonarnych każde dziecko może mieć swoją kostkę (np zrobioną z rolki z papieru toaletowego) lub gdy kostek mamy mało to uczniowie mogą grać w małych grupach. Podczas zajęć online można skorzystać z aplikacji do rzucania kostką lub wgrać powyższą grafikę jako tło w https://classroomscreen.com/ To super strona, które na pasku opcji na dole strony ma też do wykorzystania rzut kostką.

Poniższa grafika dotyczy gry Roll Santa Claus - na jej podstawie chce pokazać Wam jak działa aplikacja.


Na powyższej grafice jedna strzałka wskazuje jak można schować pasek narzędzi, a druga to przycisk do dostosowania wielkości grafiki, aby wszystkie elementy były widoczne.

Rzucamy kostką i jeśli np wypadnie nam 1, to wtedy dzieci muszą narysować Mikołajowi elegancką marynarkę :) Rzucamy kostką i dorysowujemy kolejne, często nietypowe części ciała. Tak samo będziemy grać z planszą dotyczącą babci.Planszę do Roll the Grandma możecie pobrać klikając na poniższą grafikę:Jeśli poszukujecie całej prezentacji na zajęcia z okazji Dnia Babci, to może przydać Wam się prezentacja online, stworzona dla dzieci w wieku przedszkolnym i klas 1-3, która zawiera ponad 40 stron z historyjką " When my grandma was young" oraz aktywnościami bazującymi na słownictwie związanym z wyglądem i rodzajami włosów: 

- What's missing?

- "What comes next?" 

- "Roll your grandma" part two

- 1, 2, 3 what can you see?

- ćwiczenia interaktywne na platformie Wordwall.

Prezentację możecie zakupić TUTAJ
W sklepie dostępny też jest zestaw przygotowany z myślą o zajęciach stacjonarnych.  Zestaw zawiera:

- historyjkę obrazkową,

- karty z nowym słownictwem 

- memory, 

-Bingo 

- "I have... who has...?" 

Materiały opierają się na słownictwie związanym z opisem wyglądu, a w szczególności rodzajami włosów i skierowane są do uczniów przedszkola oraz klas 1-3. Dodatkowo, aktywności te posiadają dwie wersje: trudniejszą, wymagającą czytania oraz łatwiejszą, obrazkową. Jeśli jesteście zainteresowani to zapraszam TUTAJ.
Roll the Christmas tree game. Online

grudnia 13, 2020

Roll the Christmas tree game. Online


 

Gra "Roll Santa" okazała się hitem na moich zajęciach, ale także na Waszych sądząc po feedbacku jaki od Was otrzymałam :) Ogromnie dziękuję za wszystkie wiadomości, komentarze i miłe słowa. W podziękowaniu dziele się z Wami kolejną grą, tym razem "wyrolujecie" choinkę :) Jeśli chcialibyście grę "Roll Santa", to koniecznie zajrzyjcie TUTAJ i TUTAJ.

Zabawa polega na narysowaniu choinki wg tego ile wyrzuci się oczek na kostce. Osobno rzucamy kostką, aby narysować poszczególne ozdoby choinkowe.Do tej zabawy potrzebna będzie kostka lub aplikacja do rzucania kostką. W warunkach stacjonarnych każde dziecko może mieć swoją kostkę (np zrobioną z rolki z papieru toaletowego) lub gdy kostek mamy mało to uczniowie mogą grać w małych grupach. Podczas zajęć online można skorzystać z aplikacji do rzucania kostką lub wgrać powyższą grafikę jako tło w https://classroomscreen.com/ To super strona, które na pasku opcji na dole strony ma też do wykorzystania rzut kostką.

Na powyższej grafice (pochodzącej z gry Roll Santa) jedna strzałka wskazuje jak można schować pasek narzędzi, a druga to przycisk do dostosowania wielkości grafiki, aby wszystkie elementy były widoczne.

Rzucamy kostką i jeśli np wypadnie nam 6, to wtedy dzieci muszą narysować parówkowy łańcuch:) Rzucamy kostką i dorysowujemy kolejne ozdoby.

Planszę do Roll the Christmas tree możecie pobrać klikając na poniższą grafikę:


Gra ta jest częścią najnowszej 35 slajdowej prezentacji "Oh! Christmas tree!". 

Słownictwo: a tinsel, a ribbon, Christmas lights, baubles, a star, Santa Claus, a penguin, a polar bear, chocolates, bells, ornaments, a snowman.

Prezentacja została wzbogacona o dodatkowe aktywności motywujące uczniów do powtarzania i aktywnego udziału w lekcjach:

- What comes next?

- What's missing?

- How many ...?

- Let's decorate the Christmas tree!

- wprowadzenie do piosenki "The Christmas tree song" 123 Kids TV

- ćwiczenie na platformie Wordwall

- opis obrazka

- zabawa "Roll the Christmas tree"

Prezentacja przeznaczona jest dla uczniów w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.
Zakupu można dokonać TUTAJ 

Zachęcam również do zerknięcia na wciągającą historyjkę "The very hungry reindeer", idealną na przedświąteczne lekcje - kliknij TUTAJ


Roll Santa part two. Kolejny pomysł na Mikołajkowe zajęcia dla dzieci

grudnia 05, 2020

Roll Santa part two. Kolejny pomysł na Mikołajkowe zajęcia dla dzieci

 


Już ostatnio pisałam, że to mój ulubiony czas na zajęciach: można stworzyć tak bardzo kreatywne zajęcia jak nigdy - przynajmniej takie są moje odczucia. Dziś do mojej kolekcji świąteczno-mikołajkowych pomysłów dołączam kolejną odsłonę zabawy Roll Santa, którą pokochały w tym roku wszystkie moje grupy: począwszy od 1 aż po 5 klasę. Jeśli nie wiecie o co chodzi, to zerknijcie TUTAJ, a tak w skrócie, to zabawa polega na narysowaniu Mikołaja wg tego ile wyrzuci się oczek na kostce. Osobno rzucamy kostką, aby narysować poszczególne jego części ciała. Ja w poprzednim wpisie podzieliłam się z Wami planszą do narysowania tylko głowy Mikołaja, ale na żądanie moich uczniów musiałam "dorobić" resztę jego ciała:)
Do tej zabawy potrzebna będzie kostka lub aplikacja do rzucania kostką. W warunkach stacjonarnych każde dziecko może mieć swoją kostkę (np zrobioną z rolki z papieru toaletowego) lub gdy kostek mamy mało to uczniowie mogą grać w małych grupach. Podczas zajęć online można skorzystać z aplikacji do rzucania kostką lub wgrać powyższą grafikę jako tło w https://classroomscreen.com/ To super strona, które na pasku opcji na dole strony ma też do wykorzystania rzut kostką.


Na powyższej grafice jedna strzałka wskazuje jak można schować pasek narzędzi, a druga to przycisk do dostosowania wielkości grafiki, aby wszystkie elementy były widoczne.

Rzucamy kostką i jeśli np wypadnie nam 1, to wtedy dzieci muszą narysować Mikołajowi elegancką marynarkę :) Rzucamy kostką i dorysowujemy kolejne, często nietypowe części ciała. 

Planszę do Roll Santa part two możecie pobrac klikając na poniższą grafikę:


Jeśli poszukujecie całej prezentacji (aż 53 strony) idealnej na zajęcia z okazji Dnia Świętego Mikołaja online, a także na późniejsze świąteczne zajęcia, to zachęcam Was do zakupu. Znajdziecie tam:
- prezentację słownictwa (14 słów np. Santa Claus, a reindeer, a candy cane, a stocking, a Christmas tree)
- zabawy utrwalające słownictwo np. What comes next? What's missing?
- zabwę typu I spy...
- prezentację "prepositions of place": in, on, under, next to
- grafiki z pomieszczeniami i ukrytymi  mikołajkowymi słówkami
- wprowadzenie i linki do dwóch piosenek: "S-A-N-T-A" i "Santa,where are you?"
- zabawa "Roll Santa Claus"
- utrwalenie słownictwa w postaci gry Wordwall

Dzięki tej prezentacji uczniowie będą zaangażowani, a przede wszystkim będą bardzo dużo mówić. Jest tam materiału na więcej niż jedną lekcję - to od Was będzie zależało, które slajdy wykorzystacie, a które pominiecie. Wiadomo, że opisywanie pomieszczeń będzie zbyt trudne dla przedszkolaków, ale już dla 2 klasy w sam raz.


Link do zakupu: https://teachersmate.shoplo.com/kategoria/produkty-cyfrowe/santa-where-are-you-prezentacja-online

A może super historyjka świąteczna o bardzo głodnym reniferze? https://teachersmate.shoplo.com/kategoria/produkty-cyfrowe/the-very-hungry-reindeer-storySanta, where are you? Pomysły na mikołajkowe zajęcia dla dzieci online

listopada 28, 2020

Santa, where are you? Pomysły na mikołajkowe zajęcia dla dzieci online

 


Nadchodzi ulubiony czas na zajęciach. Już wkrótce przyjdzie Mikołaj i wszystkie dzieci żyją tym wydarzeniem :) Ja zawsze też chcę uczniom umilić ten dzień i dlatego zawsze wtedy szykuję im coś mikołajkowego - staram się też, aby temat Mikołaja wiązał się jakoś z tym, czego się aktualnie uczymy. Dziś przychodzę do Was z 3 pomysłami do wykorzystania na zajęcia online (ale nie tylko).


1. Literki do piosenki " S_A_N_T_A" Super Simple Songs (dla przedszkolaków oraz klas 1-3)


To piosenka typu B-I-N-G-O podczas których trzeba się skupić, aby klaskać nie tylko w odpowiednim rytmie, ale także w odpowiednim momencie. O podobnej piosence, ale w tematyce wielkanocnej pisałam poprzednio tutaj.


REFREN

Zacznijmy od refrenu, czyli literowania słowa "SANTA". My śpiewamy go zwykle w ten sposób, że rozkładam na dywanie przed dziećmi literki przedstawiające napis SANTA, każdą z nich na osobnej kartce. Za pierwszym razem gdy śpiewamy literujemy cały napis, a ja pokazuję dzieciom literki. Za drugim śpiewaniem znika literka "S" (zabieram ją), a zamiast tego klaszczemy raz w dłonie. Za każdym kolejnym śpiewaniem znika kolejna literka i klaszczemy tyle razy, ile literek zniknęło, aż w końcu znikają wszystkie literki,a my już tylko klaszczemy w rytm piosenki. Aby było bardziej świątecznie, przygotowałam literki na kolorowych bombach, które zalaminowałam i dodatkowo przykleiłam taśmą dwustronną na patyczki laryngologiczne, aby łatwiej było je trzymać. I w ten sposób łątwiej jest mi pokazywać literki do kamerki na zajęciach online - szybko chwytając za patyczek.

Kolejnym sposobem na uniknięcie "znudzenia się" piosenką jest wprowadzenie innych czynności zamiast klaskania. Wprowadzimy i  przećwiczymy wtedy nowe słownictwo, a dzieci rozruszają się trochę. I tak możemy kiwać rytmicznie głowami, klepać się w uda, tupać, uderzać rękami w podłogę, pstrykać palcami (dla wprawionych), mrugać oczami, skakać, klaskać w dłonie sąsiada i co tylko Wam wyobraźnia lub dzieci podpowiedzą :)


Literki do piosenki możecie pobrać klikając na grafikę poniżej:


ZWROTKA

Jeśli chodzi o zwrotkę, to jest ona tylko jedna i powtarzana za każdym razem tak samo. Można tekst pokazać na sobie, czyli wskazać "red hat"  (ułożyć ręce na głowie jak czapkę), "white beard" (pogładzić się po brodzie jakby była bardzo długa) i "twinkle in his eye" (można pstryknąć palcami obok oka). Gdy nauczyciel zacznie to ribic, z pewnością uczniowie dołączą.


2. Roll Santa (dla przedszkolaków oraz klas 1-3)Do tej zabawy potrzebna będzie kostka lub aplikacja do rzucania kostką. W warunkach stacjonarnych każde dziecko może mieć swoją kostkę (np zrobioną z rolki z papieru toaletowego) lub gdy kostek mamy mało to uczniowie mogą grać w małych grupach. Podczas zajęć online można skorzystać z aplikacji do rzucania kostką lub wgrać powyższą grafikę jako tło w https://classroomscreen.com/ To super strona, które na pasku opcji na dole strony ma też do wykorzystania rzut kostką.

Rzucamy kostką i jeśli np wypadnie nam 6, to wtedy dzieci muszą narysować Mikołajowi czapkę czarownicy :) Rzucamy kostką i dorysowujemy kolejne śmieszne części twarzy Mikołaja. 

Taka przygotowaną pod względem wielkości kartę możecie pobrać klikając na grafikę poniżej:


3. Opis obrazka (dla klasy 2 i wzwyż)

Jako, że uczymy się aktualnie z moją 2 klasą opisu pomieszczeń i prepositions of place, to przygotowałam też dla nich plansze, dzięki którym przećwiczymy to i słownictwo mikołajowe :) Oto jedna z nich (kliknij aby pobrać):


Jeśli poszukujecie całej prezentacji (aż 52 strony) idealnej na zajęcia z okazji Dnia Świętego Mikołaja online, to zachęcam Was do zakupu. Znajdziecie tam:
- prezentację słownictwa (14 słów np. Santa Claus, a reindeer, a candy cane, a stocking, a Christmas tree)
- zabawy utrwalające słownictwo np. What comes next? What's missing?
- zabwę typu I spy...
- prezentację "prepositions of place": in, on, under, next to
- grafiki z pomieszczeniami i ukrytymi  mikołajkowymi słówkami
- wprowadzenie i linki do dwóch piosenek: "S-A-N-T-A" i "Santa,where are you?"
- zabawa "Roll Santa Claus"
- utrwalenie słownictwa w postaci gry Wordwall

Dzięki tej prezentacji uczniowie będą zaangażowani, a przede wszystkim będą bardzo dużo mówić. Jest tam materiału na więcej niż jedną lekcję - to od Was będzie zależało, które slajdy wykorzystacie, a które pominiecie. Wiadomo, że opisywanie pomieszczeń będzie zbyt trudne dla przedszkolaków, ale już dla 2 klasy w sam raz.Prezentację można zakupić tutaj: 
https://teachersmate.shoplo.com/kategoria/produkty-cyfrowe/santa-where-are-you-prezentacja-online

A może hostoryjkę o bardzo głodnym reniferze?
https://teachersmate.shoplo.com/kategoria/produkty-cyfrowe/the-very-hungry-reindeer-story

Przybory szkolne: Hunt z qr kodami, flashcards, Bingo, I have who has

października 11, 2020

Przybory szkolne: Hunt z qr kodami, flashcards, Bingo, I have who has

 


Dziś do rodziny uwielbianych przez Was qr kodowych gier w poszukiwanie i rysowanie słówek dołącza nowość. Tym razem uczniowie powtórzą słownictwo związane z przyborami szkolnymi. 

Zestaw zawiera: 16 flashcards, grę I have who has, 18 kart do gry Bingo oraz grę z qr kodami Hunt ze słownictwem z kart.

Jak grać w Bingo czy w grę I have who has chyba nie muszę opisywać, ale pewnie zastanawiacie się o co chodzi z tymi kodami.

Trzeba wyciąć kółka z qr kodami, a następnie pochować je w sali - najlepiej w najmniej oczywistych miejscach: podkleić pod stołami, pochować pod doniczkami czy nakleić na drzwiach. Uczniowie mogą grać indywidualnie, w parach lub mniejszych grupkach. Każda drużyna (2, 3 osoby) dostaje pustą kartkę. Potrzebne będą także telefony lub tablety z czytnikiem qr kodów - wystarczy dwa lub trzy a drużyny mogą je sobie pożyczać. Zadaniem uczniów jest odnalezienie po kolei 16 kółek, zeskanowanie kodów, a następnie narysowanie tego, co jest pod nimi ukryte. I tutaj bardzo ważna rzecz: nie jest istotne w jakiej kolejności uczniowie będą odczytywać kody, ale ważne jest, żeby zgadzała się numeracja, tzn. że np. jeśli odczytają kod na kółku z numerem 4, to na swojej karcie pracy powinni narysować odpowiedni obrazek numerując go czwórką. Tylko wtedy jesteśmy w stanie później sprawdzić poprawność zapisów.

Jeśli jesteście zainteresowani zakupem, piszcie na mini.english.blog@gmail.com lub na fb bloga.Copyright © mini english blog , Blogger