Posty

Present Simple - Bingo

Obraz
Grę Bingo znają chyba wszyscy. W dzisiejszym wpisie dzielę się z Wami gramatycznym Bingo, dzięki któremu przećwiczycie z uczniami tworzenie zdań twierdzących, przeczących i pytających w czasie Present Simple. Stworzyłam ją z myślą o mojej grupie 5klasistów, ale z pewnością sprawdzi się także w innych grupach wiekowych.
W Bingo można grać na różne sposoby, a ja opisze Wam "mój" sposób. Rozdajemy uczniom karty - jesli uczniów jest więcej, dajmy kartę na parę. Do gry potrzebne nam będa również samoprzylepne karteczki. Nauczyciel tasuje wycięte karty z bezokolicznikami i po kolei je odczytuje. Jeśli uczniowie mają zdanie z odczytanym czasownikiem, zapisują je w poprawnej formie na karteczce samoprzylepnej, którą następnie naklejają na swoją planszę w miejscu zdania. Kto wygrywa? Tu jest kilka opcji: ten, kto zakryje trzy w rzędzie lub ten, kto zakryje pierwszy wszystkie pola. My z reguły gramy do końca.
Każdy pracuje w swoim tempie, więc nauczyciel ma czas sprawdzić poprawność stw…

Powtórkowa gra karciana "I have who has" dla 6 klasy

Obraz
Zaczynam dokańczać zaczęte materiały (juhu). Dlatego jeszcze dzisiaj możecie się cieszyć pierwszym efektem mojego zapału i złapania odrobiny czasu, czyli grą powtórkową "I have who has" przeznaczoną dla 6 klasy, a bazującą na materiale z 5 klasy. Znajdziecie tutaj trochę Present Simple. Present Continuous i Past Simple, trochę pytań z działu sport, miejsca w szkole i w mieście, obowiązki domowe - wszystko w formie wywiadu z dziewczyną o imieniu Ellie.
Jak grać? Wszystkie karty rozdajemy uczniom. Zaczyna ten, kto ma kartę z napisem Start. Wykładając ją na środek mówi: "Start. Who has: What's your name?" Następnie ta osoba, która u góry karty (po napisie I have...) ma odpowiedź na to pytanie wykłada tę kartę i mówi: "I have: My name's Ellie.Who has..." I tutaj odczytuje pytanie, które znajduje się poniżej. Każdy szuka na swoich kartach odpowiedzi na to pytanie - ten kto ją ma wykłada kartę odpowiadając i sam dalej zadaje pytanie, które jest na wyłożo…

5 sposobów na kreatywne wykorzystanie video na lekcji. Give Me Five! 6 i konkurs

Obraz
Nowoczesne technologie zupełnie zmieniły obraz edukacji. Gdy ja byłam uczniem w szkole podstawowej, magnetofon na kasety i odtwarzacz kaset VHS były jedynymi narzędziami TIK jakie stosowali nauczyciele jezyków obcych. Teraz nie wyobrażamy sobie zajęć bez projektora i tablicy interaktywnej, a do odtwarzania nagrań często używamy własnego smartfona, którym dzięki aplikacji zczytujemy QR kody, a ukryte w nich nagrania słyszymy z mini głośniczka połączonego z naszym telefonem "niewidzialnym kablem", czyli bluetoothem. Gdy to piszę, to sama się dziwię jak to możliwe :) Dodatkowo, dzisiejsi uczniowie mają dostęp do niekończących się pokładów informacji, a dzięki mediom społecznościowym mogą komunikować się z ludźmi na całym świecie. Oznacza to, że nowoczesne technologie nie tylko wpłynęły znacząco na to w jaki sposób pracują nauczyciele, ale także na to w jaki sposób uczą się uczniowie. Dlatego tak ważne jest, aby wspierać ich w rozwijaniu umiejętności wykorzystania języka obcego…

Angielski w żłobku - moje wrażenia i kilka patentów

Obraz
Pisałam ten post strasznie długo. Obiecałam Wam go chyba dwa miesiące temu, ale jak już skończyłam pracować, to zaczęłam urlop, a jak juz skończyłam urlop to nie mogłam się zmusić do jakiegokolwiek wysiłku umysłowego czy fizycznego. Najważniejsze punkty tego tekstu spisałam już dawno, a postanowiłam go wreszcie "uskutecznić" pod wpływem Ewy prowadzącej bloga Angielskie Bajanie i jej wspaniałego webinaru "Maluch na językach. Jak uczyć dzieci 18 miesięcy do 2 lat". Zarówno bloga jak i szkolenia w różnych miastach Polski, polecam wszystkim nauczycielom uczącym małe i większe dzieci. Zgadzam się z Ewą w 100 % i muszę powiedzieć, że dzięki niej moje zajęcia w grupach żłobkowych od września będą jeszcze lepsze (żeby nie powiedzieć szałowe ;)
W tym wpisie chciałabym opisać moje własne wrażenia i wnioski z pracy z maluszkami w wieku żłobkowym. Nie czuję się w tej dziedzinie super specjalistą - wszystko co tutaj opiszę wynika z mojego niezbyt jeszcze dużego doświadczenia w …

In the Nature of the Adverb game

Obraz
Jestem. Wróciłam z obozu językowego i od razu chciałam podzielic sie nową grą, którą tam poznałam. O obozach, na których bywam regularnie pisałam w ostatnim wpisie, który brał udział w akcji nalpeszych blogów edukacyjnych Eduweek. Co roku uczę się tam nowych gier i zabaw, które potem z powodzeniem wykorzystuję w pracy  z moimi uczniami i z którymi chętnie się z Wami dzielę. Dzisiaj chciałam opisać grę "In the nature of the adverb" - jesli jesteście jej ciekawi, to zapraszam do dalszej lektury.
Jak grać? Stajemy w kółku i wybieramy wolontariusza, który następnie wychodzi za drzwi. My w tym czasie wspólnie wybieramy przysłówek, np. happily. Zadaniem wolonatoriusza będzie odgadnięcie, który przysłówek został wybrany przez grupę. W jaki sposób? Poprzez wydawanie zadań do wykonania wybranym z grupy osobom. Weźmy za przykład podany już przysłówek "happily". Gdy już wybierzemy przysłówek, wolontariusz wraca i wchodzi do środka kółka. Podchodzi do wybranej osoby i mówi np. …

Rozwój nauczyciela. Nauczyciel na obozie językowym

Obraz
Już od dawna chciałam opisać moją przygodę z wyjazdami na obozy językowe, więc gdy dowiedziałam się jaki będzie temat przewodni najbliższego EduWeek stwierdziłam, że to jest najlepsza mobilizacja, żeby wreszcie to zrobić. A więc jest świeżutki i gotowy do czytania - najnowszy wpis w ramach akcji EduWeek #3 "Rozwój nauczyciela".W tym wpisie nie chodzi o żadną reklamę konkretnego organizatora obozów - nawet nie padnie tu żadna nazwa. Przede wszystkim chciałabym opisać jak wygląda taki obóz, czego możecie się spodziewać i jakie są moje wrażenia. Pamiętajcie, że to wszystko co napiszę będzie bardzo subiektywne - nie jestem specjalistką w temacie i byłam dopiero na 4 takich obozach (a w tym roku jadę na kolejny).
Czas trwania i dojazd Obozy, na których byłam odbywały się w Polsce i zaczynały się w weekend (w sobotę lub niedzielę). Trwały średnio 6 dni. Zaczynały się mniej więcej około południa i kończyły rano. Dojazd organizowałam sobie sama do punktu zbiórki (Kielce), a następni…

SNAP e-book z pomysłami czytelników

Obraz
Tak jak obiecałam, wrzucam e-booka na bloga. Częstujcie się, korzystajcie i dzielcie nim z innymi nauczycielami. Stworzyłam go dla Was w podziękowaniu za udział w konkursie na pomysły z wykorzystaniem kart Snap. Zawsze wiedziałam, że nauczyciele to najbardziej kreatywne istoty na świecie, a Wasze wpisy konkursowe tylko to potwierdziły. 
W e-booku zawarłam wszystkie pomysły czytelników, którzy wzięli udział w konkursie i zgłosili swoje pomysły zostawiając je w komentarzu pod postem konkursowym na blogu KLIK. Zostały one zapisane w takiej formie, w jakiej zostały przesłane - pozwoliłam sobie jedynie na poprawienie literówek i malutkie zmiany redaktorskie. Na koniec dodałam trzy moje pomysły.
E-booka możecie pobrać klikając na grafikę poniżej:Podzielcie się wrażeniami - zostawcie kilka słów w komentarzu, a będzie mi bardzo miło.