Przybory szkolne: Hunt z qr kodami, flashcards, Bingo, I have who has

października 11, 2020

Przybory szkolne: Hunt z qr kodami, flashcards, Bingo, I have who has

 


Dziś do rodziny uwielbianych przez Was qr kodowych gier w poszukiwanie i rysowanie słówek dołącza nowość. Tym razem uczniowie powtórzą słownictwo związane z przyborami szkolnymi. 

Zestaw zawiera: 16 flashcards, grę I have who has, 18 kart do gry Bingo oraz grę z qr kodami Hunt ze słownictwem z kart.

Jak grać w Bingo czy w grę I have who has chyba nie muszę opisywać, ale pewnie zastanawiacie się o co chodzi z tymi kodami.

Trzeba wyciąć kółka z qr kodami, a następnie pochować je w sali - najlepiej w najmniej oczywistych miejscach: podkleić pod stołami, pochować pod doniczkami czy nakleić na drzwiach. Uczniowie mogą grać indywidualnie, w parach lub mniejszych grupkach. Każda drużyna (2, 3 osoby) dostaje pustą kartkę. Potrzebne będą także telefony lub tablety z czytnikiem qr kodów - wystarczy dwa lub trzy a drużyny mogą je sobie pożyczać. Zadaniem uczniów jest odnalezienie po kolei 16 kółek, zeskanowanie kodów, a następnie narysowanie tego, co jest pod nimi ukryte. I tutaj bardzo ważna rzecz: nie jest istotne w jakiej kolejności uczniowie będą odczytywać kody, ale ważne jest, żeby zgadzała się numeracja, tzn. że np. jeśli odczytają kod na kółku z numerem 4, to na swojej karcie pracy powinni narysować odpowiedni obrazek numerując go czwórką. Tylko wtedy jesteśmy w stanie później sprawdzić poprawność zapisów.

Jeśli jesteście zainteresowani zakupem, piszcie na mini.english.blog@gmail.com lub na fb bloga.How many leaves? Piosenka dla przedszkolaków

października 10, 2020

How many leaves? Piosenka dla przedszkolaków

 


Jeśli szukacie bardzo łątwej piosenki "jesiennej" dla przedszkolaków to polacam Wam "How many leaves? Myślę, że jest idealna zwłaszcza dla najmłodszych przedszkolaków. Nauczą się liczyć do trzech, jak również trzech jesiennych kolorów: red, orange i yellow. Przygotowałam do tego pomoc w postaci drzewa i liści w tych samych kolorach, które są w piosence, aby lepiej było wprowadzić piosenkę i nauczyć jej dzieci.

Drukujemy drzewo i liście, wszystko laminujemy i wycinamy liście. Dobrze jest użyć naklejek z rzepami (ja zamówiłam swoje z Chin, ale można też kupić takie w sklepie pasmanteryjnym) i nakleić je tak, aby można było przyczepiać liście do drzewa. W ten sposób pod koniec piosenki, gdy liście leca z drzewa, będzie można odczepić liście i zademonstrować dzieciom spadanie liści bez tłumaczenia na język polski,


Drzewo i liście możecie pobrać klikając na grafikę poniżej:


Udanych lekcji "jesiennych"! Do zobaczenia!

Edit. Zrobiłam jeszcze kartę pracy. Możecie ja pobrać TUTAJ.
Zapraszam Was do zakupu mojego nowego zestawu School Supplies, który zawiera 16 kart obrazkowych, grę I have who has, 18 kart do gry w Bingo oraz 16 kółek z zakodowanymi w qr kodach słówkami do zabawy w Hunt (plus instrukcja). Więcej informacji TUTAJ.


Prepositions of place - gra I have who has

października 04, 2020

Prepositions of place - gra I have who has

 


Krótki wpis, bo i nie ma co tu za wiele pisać :) Dzielę się z Wami nowostworzoną grą I have who has utrwalającą znajomość okoliczników miejsca. Uczniowie przy okazji poczytają krótkie zdania i przećwiczą użycie prepositions of place w zdaniach.
Grę można pobrać klikając na grafikę poniżej:Do zobaczenia!Dni tygodnia i miesiące. Kilka gier na utrwalenie

września 20, 2020

Dni tygodnia i miesiące. Kilka gier na utrwalenie

 


I'm back! Wróciłam po długim milczeniu spowodowanym bardzo dużą ilością pracy. Nie miałam weny ani siły, żeby usiąść do komputera po całym dniu uczenia, tłumaczenia, wprowadzaniu zmian do harmonogramu i bardzo ciężkiej w tym roku rekrutacji, która dodatkowo trwała dłużej niż zwykle. Zajęcia u nas ruszyły pełną parą więc odświeżam materiały. Na pierwszy ogień idą nowe gry na utrwalenie nazw dni tygodnia i miesięcy.


1. I have who has

Uwielbiana przez wszystkich gra I have who has w dwóch wersjach: dni tygodnia i miesiące.

Siadamy w kółku. Rozdajemy uczniom karty. Zaczyna ten uczeń, który ma kartę z napisem Start wykładając ją na środek i  mówiąc: Who has... i odczytując napis od spodem: Tuesday. Reszta uczniów szuka na swoich kartach słowa, które mogłoby być tym wtorkiem w języku angielskim. Ten, kto ma taką kartę, wykłada ją i mówi: I have Tuesday i kontynuuje mówiąc: Who has Monday?


Gra toczy się dotąd aż wszyscy uczniowie pozbędą się kart. Przygotowałam taka samą grę z nazwami miesięcy.


2. Domino

Domino też każdy zna :) Tutaj również przygotowałam dwie wersje: do utrwalenia dni tygdnia i miesięcy. Jeśli chodzi o domino na utrwalenie nazw dni tygodnia, to sa dwa rodzaje pytań: w miejscu trzech kropek uczeń musi wypowiedziec brakujący dzień lub na swoim kafelku znaleźć odpowiedź na pytanie jaki dzień jest przed lub po.Z kolei jeśli chodzi o domino utrwalające nazwy miesięcy, uczniowie ćwiczą liczebniki porządkowe.
3. Bingo

Tutaj już "pomieszałam" dni tygodnia i miesiące. Rozdajemy uczniom po jednej karcie Bingo. Dodatkwo przygotowałam dwie opcje gry: nauczyciel losowo odczytuje nazwy w języku polskim, albo w trudniejszej wersji - pytania. Wcześniej przygotowujemy małe karteczki, zakrętki od butelek lub inne znaczniki i to nimi uczniowie zaznaczają na swojej karcie te nazwy, które nauczyciel odczytał. Możemy grać w 3 in a row lub w pełną wersję Bingo (należy zakryć wszystkie nazwy na karcie).Wszystko możecie pobrać klikając na grafikę poniżej:
Na koniec chciałam zaprosić Was do sklepu Teacher's Mat(e), który współprowadzę. Sprzedajemy tam wielkoformatowe maty do skakania i kodowania. Do każdego zamówienia dodajemy e-booka z 10 pomysłami na wykorzystanie maty :) Już jutro nowa dostawa! Mata Teacher's Mat(e) Dice XL

Z cyklu Lodołamacze: Backpackers. Integracyjna gra ruchowa

lipca 30, 2020

Z cyklu Lodołamacze: Backpackers. Integracyjna gra ruchowaW zeszłe wakacje powstało kilka całkiem lubianych przez Was wspisów z zabawami integrującymi grupę, idealnych na obozy, kolonie, półkolonie czy ogólnie dla nowych grup. Wszystkie te wpisy oczywiście nadal są dostępne tutaj i bardzo je Wam polecam. Do tej kolekcji dziś dołącza nowy post z nową zabawą grupową nazywaną "Backapckers".Do przeprowadzenia zabawy potrzebujemy chętnych do odrobiny ruchu dzieciaków (w każdym wieku). Uczestnicy dobierają się w pary. Tłumaczymy uczniom co mają zrobić gdy usłyszą nastepujące słowa:

  • BACKPACKERS - jedna osoba z pary wskakuje drugiej na plecy i udaje plecak:)
  • PROPOSAL - jedna osoba z pary klęka na kolano i udaje, że oświadcza się drugiej osobie
  • WAVE - uczniowie w parze stają obok siebie i robią "falę" z ramion
  • WHEELBARROW - uczniowie tworzą "taczki", czyli jedna osoba trzyma ręce na ziemi, a druga łapie ją za nogi


Następnie pary się rozdzielają i dołączają do dwóch różnych kółek, tak, aby nie być razem. Dwa niezależne kółka poruszają się np coraz szybciej aż do momentu, gdy prowadzący grę (np. nauczyciel czy wychowawca) zawoła jedno z omówionych wcześniej z uczniami słów. Zadaniem uczniów jest jak najszybsze dobiegnięcie do osoby ze swojej pary i wykonanie zadania. Czyli, gdy prowadzący grę zawoła np. "wheelbarrow", pary się odszukują i tworzą "taczki". Następnie wracają do swoich kółek aż do następnego zawołania prowadzącego. Można wczesniej ustalić, że ta para, która wykona zadanie jako ostatnia odpada.

Zabawa jest świetna na rozruszanie, na integrację grupy, na ćwiczenie współpracy. I zdecydowanie: im wieksza grupa, tym lepsza zabawa :)

Podałam Wam kilka propozycji na to, co mogą tworzyć pary - tylko takie zapamiętałam, ale myślę, że może coś jeszcze wymyślicie? Jeśli tak to koniecznie napiszcie w komentarzu a dopiszę je do naszej listy.


Copyright © mini english blog , Blogger