Roll Easter Bunny Game

marca 26, 2021

Roll Easter Bunny Game

 


W związku z tym, że znowu mam zajęcia online w szkole podstawowej, przygotowałam grę Roll Easter Bunny. Poprzednie wersje, a zwłaszcza ta z Santa Claus były hitem - jak tylko zaczęło się nauczanie zdalne to w 1 klasie padło pytanie: "A narysujemy Santę?":) No więc będzie królik z okazji przedświątecznych lekcji wielkanocnych.

Zabawa polega na narysowaniu królika wg tego, ile wyrzuci się oczek na kostce. Osobno rzucamy kostką, aby narysować poszczególne części ciała królika.Do tej zabawy potrzebna będzie kostka lub aplikacja do rzucania kostką. W warunkach stacjonarnych każde dziecko może mieć swoją kostkę (np zrobioną z rolki z papieru toaletowego) lub gdy kostek mamy mało to uczniowie mogą grać w małych grupach. Podczas zajęć online można skorzystać z aplikacji do rzucania kostką lub wgrać powyższą grafikę jako tło w https://classroomscreen.com/ 

To super strona, które na pasku opcji na dole strony ma też do wykorzystania rzut kostką.

Na powyższej grafice (pochodzącej z gry Roll Santa) jedna strzałka wskazuje jak można schować pasek narzędzi, a druga to przycisk do dostosowania wielkości grafiki, aby wszystkie elementy były widoczne.

Rzucamy kostką i jeśli np wypadnie nam 6, to wtedy dzieci muszą narysować królikowi głowę w kształcie jajka:) Rzucamy kostką i dorysowujemy kolejne części królika.

Planszę do Roll Easter Bunny możecie pobrać klikając na poniższą grafikę:

Edit: cudowna Karina Frejlich wrzuciła plansze do genialy i jeszcze dorobiła drugą planszę z resztą ciała królika TUTAJ

Jeśli szukacie czegoś dodatkowego na zajęcia wielkanocne dla młodszych uczniów to polecam uroczą historię o kurczaczku szukającym swojej mamy. Będzie ona idealna na wiosenne lekcje z klasami 1-3 ale także z grupami przedszkolnymi.

Plik materiałów online zawiera historyjkę bazującą na słówkach związanych ze zwierzętami ich dziećmi, a także sporo aktywności:

  • What's missing?
  • Do you remember?
  • What's in the grass?
  • Zadania typu "Match" oraz "Unscramble the Word" na platformie Wordwall
Present Perfect vs Past Simple. Gramatyczne Bingo

lutego 14, 2021

Present Perfect vs Past Simple. Gramatyczne Bingo


Bingo zna chyba każdy, kto uczy młodsze dzieci. A ja uwielbiam wykorzystywać tą grę również ze starszymi uczniami, również do nauki gramatyki, zwłaszcza dlatego, że wszyscy zaangażowani są w tym samym czasie i nikt nie rozrabia, bo mu "się nudzi". Ktoś chętny na takie prównanie Present Perfect i Past Simple?W Bingo można grać na różne sposoby, a ja opiszę Wam "mój" sposób. Rozdajemy uczniom karty - jesli uczniów jest więcej, dajmy kartę na parę. Do gry potrzebne nam będa również samoprzylepne karteczki. Nauczyciel tasuje wycięte karty z "time expressions" i po kolei je odczytuje. Jeśli uczniowie mają zdanie z odczytanym słowem kluczem, zapisują jego poprawne tłumaczenie na karteczce samoprzylepnej, którą następnie naklejają na swoją planszę w miejscu zdania. Kto wygrywa? Tu jest kilka opcji: ten, kto zakryje trzy w rzędzie lub ten, kto zakryje pierwszy wszystkie pola. My z reguły gramy do końca.

O Gramatycznym Bingo pisałam już wcześniej TUTAJ przy okazji Past Simple.

A jeśli chcecie pobrać Gramatyczne Bingo z dwoma czasami Present Perfect i Psta Simple to kliknijcie w grafikę poniżej:

Na koniec zapraszam Was do mojego sklepu Teacher's Mat(e). Znajdziecie tutaj sporo materiałów cyfrowych, jak na przykład piękne prezentacje z ćwiczeniami oraz cenione przez wielu nauczycieli maty podłogowe. Jeszcze do jutra do północy na wszystkie maty proponujemy zniżkę 14 procent z okazji Walentynek - wystarczy wpisać hasło LOVE.Roll the Grandma - game

stycznia 17, 2021

Roll the Grandma - game

 


Narysujcie babcię z Waszymi uczniami :) Podejdźcie do tego z humorem, a będzie wesoło i kreatywnie. Potwierdzą to ci, którzy razem z moimi materiałami rysowali przed Świętami Mikołaja i choinkę (TUTAJ i TUTAJ). Zabawa polega na narysowaniu babci wg tego ile wyrzuci się oczek na kostce. Osobno rzucamy kostką, aby narysować poszczególne "części" babci.


Do tej zabawy potrzebna będzie kostka lub aplikacja do rzucania kostką. W warunkach stacjonarnych każde dziecko może mieć swoją kostkę (np zrobioną z rolki z papieru toaletowego) lub gdy kostek mamy mało to uczniowie mogą grać w małych grupach. Podczas zajęć online można skorzystać z aplikacji do rzucania kostką lub wgrać powyższą grafikę jako tło w https://classroomscreen.com/ To super strona, które na pasku opcji na dole strony ma też do wykorzystania rzut kostką.

Poniższa grafika dotyczy gry Roll Santa Claus - na jej podstawie chce pokazać Wam jak działa aplikacja.


Na powyższej grafice jedna strzałka wskazuje jak można schować pasek narzędzi, a druga to przycisk do dostosowania wielkości grafiki, aby wszystkie elementy były widoczne.

Rzucamy kostką i jeśli np wypadnie nam 1, to wtedy dzieci muszą narysować Mikołajowi elegancką marynarkę :) Rzucamy kostką i dorysowujemy kolejne, często nietypowe części ciała. Tak samo będziemy grać z planszą dotyczącą babci.Planszę do Roll the Grandma możecie pobrać klikając na poniższą grafikę:Jeśli poszukujecie całej prezentacji na zajęcia z okazji Dnia Babci, to może przydać Wam się prezentacja online, stworzona dla dzieci w wieku przedszkolnym i klas 1-3, która zawiera ponad 40 stron z historyjką " When my grandma was young" oraz aktywnościami bazującymi na słownictwie związanym z wyglądem i rodzajami włosów: 

- What's missing?

- "What comes next?" 

- "Roll your grandma" part two

- 1, 2, 3 what can you see?

- ćwiczenia interaktywne na platformie Wordwall.

Prezentację możecie zakupić TUTAJ
W sklepie dostępny też jest zestaw przygotowany z myślą o zajęciach stacjonarnych.  Zestaw zawiera:

- historyjkę obrazkową,

- karty z nowym słownictwem 

- memory, 

-Bingo 

- "I have... who has...?" 

Materiały opierają się na słownictwie związanym z opisem wyglądu, a w szczególności rodzajami włosów i skierowane są do uczniów przedszkola oraz klas 1-3. Dodatkowo, aktywności te posiadają dwie wersje: trudniejszą, wymagającą czytania oraz łatwiejszą, obrazkową. Jeśli jesteście zainteresowani to zapraszam TUTAJ.
Roll the Christmas tree game. Online

grudnia 13, 2020

Roll the Christmas tree game. Online


 

Gra "Roll Santa" okazała się hitem na moich zajęciach, ale także na Waszych sądząc po feedbacku jaki od Was otrzymałam :) Ogromnie dziękuję za wszystkie wiadomości, komentarze i miłe słowa. W podziękowaniu dziele się z Wami kolejną grą, tym razem "wyrolujecie" choinkę :) Jeśli chcialibyście grę "Roll Santa", to koniecznie zajrzyjcie TUTAJ i TUTAJ.

Zabawa polega na narysowaniu choinki wg tego ile wyrzuci się oczek na kostce. Osobno rzucamy kostką, aby narysować poszczególne ozdoby choinkowe.Do tej zabawy potrzebna będzie kostka lub aplikacja do rzucania kostką. W warunkach stacjonarnych każde dziecko może mieć swoją kostkę (np zrobioną z rolki z papieru toaletowego) lub gdy kostek mamy mało to uczniowie mogą grać w małych grupach. Podczas zajęć online można skorzystać z aplikacji do rzucania kostką lub wgrać powyższą grafikę jako tło w https://classroomscreen.com/ To super strona, które na pasku opcji na dole strony ma też do wykorzystania rzut kostką.

Na powyższej grafice (pochodzącej z gry Roll Santa) jedna strzałka wskazuje jak można schować pasek narzędzi, a druga to przycisk do dostosowania wielkości grafiki, aby wszystkie elementy były widoczne.

Rzucamy kostką i jeśli np wypadnie nam 6, to wtedy dzieci muszą narysować parówkowy łańcuch:) Rzucamy kostką i dorysowujemy kolejne ozdoby.

Planszę do Roll the Christmas tree możecie pobrać klikając na poniższą grafikę:


Gra ta jest częścią najnowszej 35 slajdowej prezentacji "Oh! Christmas tree!". 

Słownictwo: a tinsel, a ribbon, Christmas lights, baubles, a star, Santa Claus, a penguin, a polar bear, chocolates, bells, ornaments, a snowman.

Prezentacja została wzbogacona o dodatkowe aktywności motywujące uczniów do powtarzania i aktywnego udziału w lekcjach:

- What comes next?

- What's missing?

- How many ...?

- Let's decorate the Christmas tree!

- wprowadzenie do piosenki "The Christmas tree song" 123 Kids TV

- ćwiczenie na platformie Wordwall

- opis obrazka

- zabawa "Roll the Christmas tree"

Prezentacja przeznaczona jest dla uczniów w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.
Zakupu można dokonać TUTAJ 

Zachęcam również do zerknięcia na wciągającą historyjkę "The very hungry reindeer", idealną na przedświąteczne lekcje - kliknij TUTAJ


Roll Santa part two. Kolejny pomysł na Mikołajkowe zajęcia dla dzieci

grudnia 05, 2020

Roll Santa part two. Kolejny pomysł na Mikołajkowe zajęcia dla dzieci

 


Już ostatnio pisałam, że to mój ulubiony czas na zajęciach: można stworzyć tak bardzo kreatywne zajęcia jak nigdy - przynajmniej takie są moje odczucia. Dziś do mojej kolekcji świąteczno-mikołajkowych pomysłów dołączam kolejną odsłonę zabawy Roll Santa, którą pokochały w tym roku wszystkie moje grupy: począwszy od 1 aż po 5 klasę. Jeśli nie wiecie o co chodzi, to zerknijcie TUTAJ, a tak w skrócie, to zabawa polega na narysowaniu Mikołaja wg tego ile wyrzuci się oczek na kostce. Osobno rzucamy kostką, aby narysować poszczególne jego części ciała. Ja w poprzednim wpisie podzieliłam się z Wami planszą do narysowania tylko głowy Mikołaja, ale na żądanie moich uczniów musiałam "dorobić" resztę jego ciała:)
Do tej zabawy potrzebna będzie kostka lub aplikacja do rzucania kostką. W warunkach stacjonarnych każde dziecko może mieć swoją kostkę (np zrobioną z rolki z papieru toaletowego) lub gdy kostek mamy mało to uczniowie mogą grać w małych grupach. Podczas zajęć online można skorzystać z aplikacji do rzucania kostką lub wgrać powyższą grafikę jako tło w https://classroomscreen.com/ To super strona, które na pasku opcji na dole strony ma też do wykorzystania rzut kostką.


Na powyższej grafice jedna strzałka wskazuje jak można schować pasek narzędzi, a druga to przycisk do dostosowania wielkości grafiki, aby wszystkie elementy były widoczne.

Rzucamy kostką i jeśli np wypadnie nam 1, to wtedy dzieci muszą narysować Mikołajowi elegancką marynarkę :) Rzucamy kostką i dorysowujemy kolejne, często nietypowe części ciała. 

Planszę do Roll Santa part two możecie pobrac klikając na poniższą grafikę:


Jeśli poszukujecie całej prezentacji (aż 53 strony) idealnej na zajęcia z okazji Dnia Świętego Mikołaja online, a także na późniejsze świąteczne zajęcia, to zachęcam Was do zakupu. Znajdziecie tam:
- prezentację słownictwa (14 słów np. Santa Claus, a reindeer, a candy cane, a stocking, a Christmas tree)
- zabawy utrwalające słownictwo np. What comes next? What's missing?
- zabwę typu I spy...
- prezentację "prepositions of place": in, on, under, next to
- grafiki z pomieszczeniami i ukrytymi  mikołajkowymi słówkami
- wprowadzenie i linki do dwóch piosenek: "S-A-N-T-A" i "Santa,where are you?"
- zabawa "Roll Santa Claus"
- utrwalenie słownictwa w postaci gry Wordwall

Dzięki tej prezentacji uczniowie będą zaangażowani, a przede wszystkim będą bardzo dużo mówić. Jest tam materiału na więcej niż jedną lekcję - to od Was będzie zależało, które slajdy wykorzystacie, a które pominiecie. Wiadomo, że opisywanie pomieszczeń będzie zbyt trudne dla przedszkolaków, ale już dla 2 klasy w sam raz.


Link do zakupu: https://teachersmate.shoplo.com/kategoria/produkty-cyfrowe/santa-where-are-you-prezentacja-online

A może super historyjka świąteczna o bardzo głodnym reniferze? https://teachersmate.shoplo.com/kategoria/produkty-cyfrowe/the-very-hungry-reindeer-storyCopyright © mini english blog , Blogger