Santa, where are you? Pomysły na mikołajkowe zajęcia dla dzieci online

listopada 28, 2020

Santa, where are you? Pomysły na mikołajkowe zajęcia dla dzieci online

 


Nadchodzi ulubiony czas na zajęciach. Już wkrótce przyjdzie Mikołaj i wszystkie dzieci żyją tym wydarzeniem :) Ja zawsze też chcę uczniom umilić ten dzień i dlatego zawsze wtedy szykuję im coś mikołajkowego - staram się też, aby temat Mikołaja wiązał się jakoś z tym, czego się aktualnie uczymy. Dziś przychodzę do Was z 3 pomysłami do wykorzystania na zajęcia online (ale nie tylko).


1. Literki do piosenki " S_A_N_T_A" Super Simple Songs (dla przedszkolaków oraz klas 1-3)


To piosenka typu B-I-N-G-O podczas których trzeba się skupić, aby klaskać nie tylko w odpowiednim rytmie, ale także w odpowiednim momencie. O podobnej piosence, ale w tematyce wielkanocnej pisałam poprzednio tutaj.


REFREN

Zacznijmy od refrenu, czyli literowania słowa "SANTA". My śpiewamy go zwykle w ten sposób, że rozkładam na dywanie przed dziećmi literki przedstawiające napis SANTA, każdą z nich na osobnej kartce. Za pierwszym razem gdy śpiewamy literujemy cały napis, a ja pokazuję dzieciom literki. Za drugim śpiewaniem znika literka "S" (zabieram ją), a zamiast tego klaszczemy raz w dłonie. Za każdym kolejnym śpiewaniem znika kolejna literka i klaszczemy tyle razy, ile literek zniknęło, aż w końcu znikają wszystkie literki,a my już tylko klaszczemy w rytm piosenki. Aby było bardziej świątecznie, przygotowałam literki na kolorowych bombach, które zalaminowałam i dodatkowo przykleiłam taśmą dwustronną na patyczki laryngologiczne, aby łatwiej było je trzymać. I w ten sposób łątwiej jest mi pokazywać literki do kamerki na zajęciach online - szybko chwytając za patyczek.

Kolejnym sposobem na uniknięcie "znudzenia się" piosenką jest wprowadzenie innych czynności zamiast klaskania. Wprowadzimy i  przećwiczymy wtedy nowe słownictwo, a dzieci rozruszają się trochę. I tak możemy kiwać rytmicznie głowami, klepać się w uda, tupać, uderzać rękami w podłogę, pstrykać palcami (dla wprawionych), mrugać oczami, skakać, klaskać w dłonie sąsiada i co tylko Wam wyobraźnia lub dzieci podpowiedzą :)


Literki do piosenki możecie pobrać klikając na grafikę poniżej:


ZWROTKA

Jeśli chodzi o zwrotkę, to jest ona tylko jedna i powtarzana za każdym razem tak samo. Można tekst pokazać na sobie, czyli wskazać "red hat"  (ułożyć ręce na głowie jak czapkę), "white beard" (pogładzić się po brodzie jakby była bardzo długa) i "twinkle in his eye" (można pstryknąć palcami obok oka). Gdy nauczyciel zacznie to ribic, z pewnością uczniowie dołączą.


2. Roll Santa (dla przedszkolaków oraz klas 1-3)Do tej zabawy potrzebna będzie kostka lub aplikacja do rzucania kostką. W warunkach stacjonarnych każde dziecko może mieć swoją kostkę (np zrobioną z rolki z papieru toaletowego) lub gdy kostek mamy mało to uczniowie mogą grać w małych grupach. Podczas zajęć online można skorzystać z aplikacji do rzucania kostką lub wgrać powyższą grafikę jako tło w https://classroomscreen.com/ To super strona, które na pasku opcji na dole strony ma też do wykorzystania rzut kostką.

Rzucamy kostką i jeśli np wypadnie nam 6, to wtedy dzieci muszą narysować Mikołajowi czapkę czarownicy :) Rzucamy kostką i dorysowujemy kolejne śmieszne części twarzy Mikołaja. 

Taka przygotowaną pod względem wielkości kartę możecie pobrać klikając na grafikę poniżej:


3. Opis obrazka (dla klasy 2 i wzwyż)

Jako, że uczymy się aktualnie z moją 2 klasą opisu pomieszczeń i prepositions of place, to przygotowałam też dla nich plansze, dzięki którym przećwiczymy to i słownictwo mikołajowe :) Oto jedna z nich (kliknij aby pobrać):


Jeśli poszukujecie całej prezentacji (aż 52 strony) idealnej na zajęcia z okazji Dnia Świętego Mikołaja online, to zachęcam Was do zakupu. Znajdziecie tam:
- prezentację słownictwa (14 słów np. Santa Claus, a reindeer, a candy cane, a stocking, a Christmas tree)
- zabawy utrwalające słownictwo np. What comes next? What's missing?
- zabwę typu I spy...
- prezentację "prepositions of place": in, on, under, next to
- grafiki z pomieszczeniami i ukrytymi  mikołajkowymi słówkami
- wprowadzenie i linki do dwóch piosenek: "S-A-N-T-A" i "Santa,where are you?"
- zabawa "Roll Santa Claus"
- utrwalenie słownictwa w postaci gry Wordwall

Dzięki tej prezentacji uczniowie będą zaangażowani, a przede wszystkim będą bardzo dużo mówić. Jest tam materiału na więcej niż jedną lekcję - to od Was będzie zależało, które slajdy wykorzystacie, a które pominiecie. Wiadomo, że opisywanie pomieszczeń będzie zbyt trudne dla przedszkolaków, ale już dla 2 klasy w sam raz.Do środy 2 grudnia możecie zakupić prezentację w promocyjnej cenie 20 zł, później cena rośnie o 50%. Jeśli jesteście zainteresowani zakupem napiszcie wiadomość na maila lub na fb.Przybory szkolne: Hunt z qr kodami, flashcards, Bingo, I have who has

października 11, 2020

Przybory szkolne: Hunt z qr kodami, flashcards, Bingo, I have who has

 


Dziś do rodziny uwielbianych przez Was qr kodowych gier w poszukiwanie i rysowanie słówek dołącza nowość. Tym razem uczniowie powtórzą słownictwo związane z przyborami szkolnymi. 

Zestaw zawiera: 16 flashcards, grę I have who has, 18 kart do gry Bingo oraz grę z qr kodami Hunt ze słownictwem z kart.

Jak grać w Bingo czy w grę I have who has chyba nie muszę opisywać, ale pewnie zastanawiacie się o co chodzi z tymi kodami.

Trzeba wyciąć kółka z qr kodami, a następnie pochować je w sali - najlepiej w najmniej oczywistych miejscach: podkleić pod stołami, pochować pod doniczkami czy nakleić na drzwiach. Uczniowie mogą grać indywidualnie, w parach lub mniejszych grupkach. Każda drużyna (2, 3 osoby) dostaje pustą kartkę. Potrzebne będą także telefony lub tablety z czytnikiem qr kodów - wystarczy dwa lub trzy a drużyny mogą je sobie pożyczać. Zadaniem uczniów jest odnalezienie po kolei 16 kółek, zeskanowanie kodów, a następnie narysowanie tego, co jest pod nimi ukryte. I tutaj bardzo ważna rzecz: nie jest istotne w jakiej kolejności uczniowie będą odczytywać kody, ale ważne jest, żeby zgadzała się numeracja, tzn. że np. jeśli odczytają kod na kółku z numerem 4, to na swojej karcie pracy powinni narysować odpowiedni obrazek numerując go czwórką. Tylko wtedy jesteśmy w stanie później sprawdzić poprawność zapisów.

Jeśli jesteście zainteresowani zakupem, piszcie na mini.english.blog@gmail.com lub na fb bloga.How many leaves? Piosenka dla przedszkolaków

października 10, 2020

How many leaves? Piosenka dla przedszkolaków

 


Jeśli szukacie bardzo łątwej piosenki "jesiennej" dla przedszkolaków to polacam Wam "How many leaves? Myślę, że jest idealna zwłaszcza dla najmłodszych przedszkolaków. Nauczą się liczyć do trzech, jak również trzech jesiennych kolorów: red, orange i yellow. Przygotowałam do tego pomoc w postaci drzewa i liści w tych samych kolorach, które są w piosence, aby lepiej było wprowadzić piosenkę i nauczyć jej dzieci.

Drukujemy drzewo i liście, wszystko laminujemy i wycinamy liście. Dobrze jest użyć naklejek z rzepami (ja zamówiłam swoje z Chin, ale można też kupić takie w sklepie pasmanteryjnym) i nakleić je tak, aby można było przyczepiać liście do drzewa. W ten sposób pod koniec piosenki, gdy liście leca z drzewa, będzie można odczepić liście i zademonstrować dzieciom spadanie liści bez tłumaczenia na język polski,


Drzewo i liście możecie pobrać klikając na grafikę poniżej:


Udanych lekcji "jesiennych"! Do zobaczenia!

Edit. Zrobiłam jeszcze kartę pracy. Możecie ja pobrać TUTAJ.
Zapraszam Was do zakupu mojego nowego zestawu School Supplies, który zawiera 16 kart obrazkowych, grę I have who has, 18 kart do gry w Bingo oraz 16 kółek z zakodowanymi w qr kodach słówkami do zabawy w Hunt (plus instrukcja). Więcej informacji TUTAJ.


Prepositions of place - gra I have who has

października 04, 2020

Prepositions of place - gra I have who has

 


Krótki wpis, bo i nie ma co tu za wiele pisać :) Dzielę się z Wami nowostworzoną grą I have who has utrwalającą znajomość okoliczników miejsca. Uczniowie przy okazji poczytają krótkie zdania i przećwiczą użycie prepositions of place w zdaniach.
Grę można pobrać klikając na grafikę poniżej:Do zobaczenia!Dni tygodnia i miesiące. Kilka gier na utrwalenie

września 20, 2020

Dni tygodnia i miesiące. Kilka gier na utrwalenie

 


I'm back! Wróciłam po długim milczeniu spowodowanym bardzo dużą ilością pracy. Nie miałam weny ani siły, żeby usiąść do komputera po całym dniu uczenia, tłumaczenia, wprowadzaniu zmian do harmonogramu i bardzo ciężkiej w tym roku rekrutacji, która dodatkowo trwała dłużej niż zwykle. Zajęcia u nas ruszyły pełną parą więc odświeżam materiały. Na pierwszy ogień idą nowe gry na utrwalenie nazw dni tygodnia i miesięcy.


1. I have who has

Uwielbiana przez wszystkich gra I have who has w dwóch wersjach: dni tygodnia i miesiące.

Siadamy w kółku. Rozdajemy uczniom karty. Zaczyna ten uczeń, który ma kartę z napisem Start wykładając ją na środek i  mówiąc: Who has... i odczytując napis od spodem: Tuesday. Reszta uczniów szuka na swoich kartach słowa, które mogłoby być tym wtorkiem w języku angielskim. Ten, kto ma taką kartę, wykłada ją i mówi: I have Tuesday i kontynuuje mówiąc: Who has Monday?


Gra toczy się dotąd aż wszyscy uczniowie pozbędą się kart. Przygotowałam taka samą grę z nazwami miesięcy.


2. Domino

Domino też każdy zna :) Tutaj również przygotowałam dwie wersje: do utrwalenia dni tygdnia i miesięcy. Jeśli chodzi o domino na utrwalenie nazw dni tygodnia, to sa dwa rodzaje pytań: w miejscu trzech kropek uczeń musi wypowiedziec brakujący dzień lub na swoim kafelku znaleźć odpowiedź na pytanie jaki dzień jest przed lub po.Z kolei jeśli chodzi o domino utrwalające nazwy miesięcy, uczniowie ćwiczą liczebniki porządkowe.
3. Bingo

Tutaj już "pomieszałam" dni tygodnia i miesiące. Rozdajemy uczniom po jednej karcie Bingo. Dodatkwo przygotowałam dwie opcje gry: nauczyciel losowo odczytuje nazwy w języku polskim, albo w trudniejszej wersji - pytania. Wcześniej przygotowujemy małe karteczki, zakrętki od butelek lub inne znaczniki i to nimi uczniowie zaznaczają na swojej karcie te nazwy, które nauczyciel odczytał. Możemy grać w 3 in a row lub w pełną wersję Bingo (należy zakryć wszystkie nazwy na karcie).Wszystko możecie pobrać klikając na grafikę poniżej:
Na koniec chciałam zaprosić Was do sklepu Teacher's Mat(e), który współprowadzę. Sprzedajemy tam wielkoformatowe maty do skakania i kodowania. Do każdego zamówienia dodajemy e-booka z 10 pomysłami na wykorzystanie maty :) Już jutro nowa dostawa! Mata Teacher's Mat(e) Dice XL

Copyright © mini english blog , Blogger