Heart Song - pomysł na Walentynkową piosenkę dla dzieci

stycznia 19, 2020

Heart Song - pomysł na Walentynkową piosenkę dla dzieciNie przepadam za tym świętem aż tak bardzo - szczerze mówiąc to zaczęłam go obchodzić z uczniami dopiero w zeszłym roku, po tym jak stworzyłam mnóstwo materiałów w tym temacie: flashcards, memory, domino, hunt z qr kodami. To i jeszcze sporo innych rzeczy znajdziecie w zeszłorocznym wydaniu  EnglishLand (tutaj). Dzisiaj podrzucam Wam bardzo prosty pomysł na piosenkę "Heart Song" od The Kiboomers.
Moje materiały Walentynkowe w EnglishLand nr 13


"Heart Song" to jedna z piosenek typu "B-I-N-G-O" Super Simple Songs, czyli taka, w której podczas śpiewania trzeba literować dane słowo i trzeba się bardzo skupić, aby klaskać nie tylko w odpowiednim rytmie, ale także w odpowiednim momencie.


REFREN
Zacznijmy od refrenu, czyli literowania słowa "HEART". My śpiewamy go zwykle w ten sposób, że rozkładam na dywanie przed dziećmi literki przedstawiające napis HEART, każdą z nich na osobnej kartce. Za pierwszym razem gdy śpiewamy literujemy cały napis, a ja pokazuję dzieciom literki. Za drugim śpiewaniem znika literka "H" (zabieram ją), a zamiast tego klaszczemy raz w dłonie. Za każdym kolejnym śpiewaniem znika kolejna literka i klaszczemy tyle razy, ile literek zniknęło, aż w końcu znikają wszystkie literki,a my już tylko klaszczemy w rytm piosenki. 

Aby było bardziej walentynkowo, przygotowałam literki na sercach, które  można zalaminować i dodatkowo przykleić taśmą dwustronną na patyczki laryngologiczne, aby łatwiej było je trzymać. Macie wybór spośród 4 wersji: 2 opcje kolorystyczne (w tym jedna bardziej przyjazna drukarkom) w 2 różnych wielkościach (dwa serca na kartce A4 oraz jedno serce na A4) - sami możecie wybrać jaka wielkość czy kolorystyka będzie Wam najbardziej odpowiadać.

Gdy wprowadzam tą piosenkę, to zwykle to ja pokazuję i chowam literki, ale z czasem, aby nam się "nie nudziło" podczas śpiewania, rozdaję dzieciom literki. Ich zadaniem jest podnieść do góry serduszko z literką, która aktualnie jest przez nas śpiewana. Wymaga to dużego skupienia, ale dzieci bardzo się starają, żeby zdążyć. Na początku oczywiście pomagam wskazując osoby, które zaspały, ale trening czyni mistrza i po kilku razach śmigają bez mojej pomocy :) Czasami jeszcze bardziej komplikuję sytuację (zwłaszcza w starszych grupach) i rozdaję dwa lub trzy komplety literek. Jest sporo zamieszania, ale wtedy wszyscy mają możliwość wzięcia udziału w zabawie.

Kolejnym sposobem na uniknięcie "znudzenia się" piosenką jest wprowadzenie innych czynności zamiast klaskania. Wprowadzimy i  przećwiczymy wtedy nowe słownictwo, a dzieci rozruszają się trochę. I tak możemy kiwać rytmicznie głowami, klepać się w uda, tupać, uderzać rękami w podłogę, pstrykać palcami (dla wprawionych), mrugać oczami, skakać, klaskać w dłonie sąsiada i co tylko Wam wyobraźnia lub dzieci podpowiedzą :)


ZWROTKA
Jeśli chodzi o zwrotkę, to jest ona tylko jedna i powtarzana za każdym razem tak samo.

"I made a valentine for you, the heart shape says: I love you"

Żeby dzieci lepiej zrozumiały i zapamiętały przygotowałam dwie karty:


Przy słowach "the heart shape says" możecie narysować dwoma palcami w powietrzu kształt serca, a na słowa "I love you" - ułożyc dłonie w kształt serca.


Wszystkie materiały możecie pobrać klikając na grafikę poniżej:Jeśli chodzi o piosenki walentynkowe, to zerknijcie jeszcze na to:

A Wy obchodzicie Walentynki na zajęciach?


Wyposażenie domu - I have who has i Taboo 2 w 1

stycznia 01, 2020

Wyposażenie domu - I have who has i Taboo 2 w 1Witajcie w Nowym Roku! Podobno jaki pierwszy dzień, taki cały rok, a więc żeby zapewnić sobie dobre prognozy musiałam szybko dokończyć wpis i opublikować go jeszcze dzisiaj. Takim oto sposobem w rodzinie gier karcianych ląduje nowa I have who has i Taboo 2w1 ze słownictwem dotyczącym wyposażenia domu.


Jak grać?

Rozdajemy karty uczniom, a rozpoczyna ten, który posiada kartę z napisem Start wykładając ją na środek i mówiąc: Who has a dishwasher?
Uczniowie sprawdzają na swoich kartach słowa po napisie I have... Wśród kart jest tylko jedna, na której znajdują się słówka "opisujące" zmywarkę. Uczeń, który ją wyłoży ma za zadanie stworzyć krótką definicję z użyciem tych słów lub w bardziej zaawansowanej wersji - tak zdefiniować zmywarkę, aby właśnie uniknąć użycia tych słów. Gra toczy się w ten sam sposób aż do końca, czyli słowa Finish.

Dzięki tej grze uczniowie nie tylko utrwalą słownictwo dotyczące wyposażenia domu, ale także poćwiczą tworzenie zdań i definicji.
Grę I have who has Wyposażenie domu możecie pobrać klikając na grafikę poniżej:
Na koniec chciałabym Was zaprosić do mojego niedawno otwartego sklepu Teacher's Mat(e), gdzie możecie znaleźć wielkoformatowe maty podłogowe, karty czasownikowe i z pytaniami na 3 poziomach w języku angielskim, niemieckim i hiszpańskim oraz piękne ręcznie szyte woreczki na rzeczy nauczycielskie.

Nie zapomnijcie zostawić komentarza!

Gra w skojarzenia z kartami StoryBits Kids

grudnia 03, 2019

Gra w skojarzenia z kartami StoryBits KidsMam je już jakiś czas, ale w związku z otwarciem sklepu (zapraszam tutaj) byłam bardzo zajęta. Dziś nadrabiam zaległości i opisuje ostatni hit moich zajęć, czyli grę w skojarzenia z kartami StoryBits Kids. Pokochali ją moi uczniowie i ciągle chcą w nią grać - a ja się im nie dziwię, bo za każdym razem gra przebiega w inny sposób i nigdy niewiadomo jak :) Tak myślę, że to ich właśnie zachwyca najbardziej: nieprzewidywalność oraz myśl jak najszybszego pozbycia się kart.

Jak gramy?

Karty tasujemy i rozdajemy uczniom. Jedną kartę wykładamy na środek. Uczniowie układają swoje karty w stos tak, jak zostały im rozdane. Pozbywają się kart wykładając pojedynczo na środek w taki sposób, żeby ich karta w jakis sposób "pasowała" do tej która leży na środku. Szukają więc skojarzeń: mogą to być kategorie tematyczne, przeciwieństwa, uczucia itd. Na samym początku ustalamy, że nie używamy kolorów i ludzi oraz ich ubiorów, bo byłoby to za łatwe. Kolejną naszą zasadą jest też zakaz powtarzania skojarzeń w jednej grze :) Jest to wyzwanie dla uczniów, ale im więcej gramy, tym lepiej im to wychodzi, a skojarzenia są coraz bardziej niesamowite :)

A tutaj jakie widzicie skojarzenia?


Moi uczniowie znaleźli: księżyc, Ziemia, rakieta.
Moi uczniowie: banany, małpy, gałąź.A tutaj: biblioteka, szkoła, wakacje, ferie zimowe, lato, woda, basen, znaczek z basenem na ścianie.A teraz zadanie dla Was (spokojnie, bardzo łatwe):Mam dla Was jeszcze coś: czyli kod promocyjny, dzięki któremu możecie zakupić swoje StoryBits Kids w odrobinę tańszej cenie (10% rabatu) -  SBHANDZLIK. Kod Ważny jest do 1 stycznia i obniża cenę wszystkich kart StoryBits (w tym Comic i Kids) oraz zestawów z tymi kartami (oprócz zestawów ze Story Cubes).

Karty możecie kupić w sklepie Teacher's Corner.
Na koniec chciałam zaprosić Was do mojego wczoraj otwartego sklepu z materiałami dla nauczycieli języków obcych. Znajdziecie tam wielkoformatowe maty edukacyjne Teacher's Mat(e) i karty obrazkowe, czasownikowe oraz z pytaniami.
Nadchodzi Christmas Hunt dla dzieci!

grudnia 02, 2019

Nadchodzi Christmas Hunt dla dzieci!


Czy jest tu ktoś chętny na bardzo angażujący Christmas Hunt? Przygotowałam dla Was kolejną odsłonę tej super zabawy dla dzieci. Coś, co nie wymaga dużych przygotowań ze strony nauczyciela, a zapewnia uczniom super zabawę i powtórkę słownictwa - zawsze mile widziane:) Dodatkowe karty obrazkowe ze słownictwem z hunta przydadzą się do "poduczenia" dzieci lub rozłożenia gdzieś z boku, aby uczniowie mogli zerknąć jeśli czegoś nie będą pamiętać.


Zatem, jeśli ktoś z Was chciałby takę grę wraz ze szczegółową instrukcją, to proszę o napisanie do mnie wiadmosci na mini.english.blog@gmail.com lub na fb a ja prześlę odpowiednie informacje na priv. Koszt pdf: 15 zł.
Słownictwo ukryte w qr kodacha snowman, a bauble, Santa Claus, a star, a sleigh, a reindeer, snow, Christmas pudding, a gingerbread house, Santa's hat, a cracker, a gingerbread man, a gift, a wreath, an angel, a stocking, a candy cane, bells, a Christmas tree, a snowflake, mistletoe, a chimney, Christmas lights, a candle.Jak grać?

Trzeba wyciąć kółka z qr kodami, a następnie pochować je w sali - najlepiej w najmniej oczywistych miejscach: podkleić pod stołami, pochować pod doniczkami czy nakleić na drzwiach. Uczniowie mogą grać indywidualnie, w parach lub mniejszych grupkach. Każdy dostaje kartę pracy z pustymi kwadratami. Potrzebne będą także telefony lub tablety z czytnikiem qr kodów - wystarczy dwa lub trzy a drużyny mogą je sobie pożyczać. Zadaniem uczniów jest odnalezienie po kolei 24 kółek, zeskanowanie kodów, a następnie narysowanie tego, co jest pod nimi ukryte. I tutaj bardzo ważna rzecz: nie jest istotne w jakiej kolejności uczniowie będą odczytywać kody, ale ważne jest, żeby zgadzała się numeracja, tzn. że np. jeśli odczytają kod na kółku z numerem 4, to na swojej karcie pracy powinni narysować odpowiedni obrazek w kwadracie z tym samym numerem. Tylko wtedy jesteśmy w stanie później sprawdzić poprawność zapisów.

Dodatkowo na każdym kółku z qr kodem ukryłam literkę. Wszystkie literki ułożone wg kolejności od 1-24 (wg cyfr na kółkach) tworzą hasło: "I wish you a Merry Christmas!" Dlatego też należy uprzedzić uczniów, aby oprócz rysunków, zapisywali te literki na kartach pracy w odpowiednich kwadratach.


Zapewniam, że zabawa jest przednia:)


Na koniec chciałam Was zaprosić do mojego nowootwartego sklepu  z materiałami dla nauczycieli Teacher's Mat(e), gdzie znajdziecie m.in. wielkoformatowe maty podłogowe.


Christmas. I have who has ...Taboo!

listopada 23, 2019

Christmas. I have who has ...Taboo!


Witajcie na piątej odsłonie Eduweek! Tym razem możecie poczytać same nowiuteńkie wpisy i pobrać same nowiuteńkie materiały, czyli takie, które nigdzie wczesniej nie były publikowane. To jest coś! I ja mam dla Was dzisiaj coś nowego, a mianowicie grę karcianą wspomagającą uczniów w budowaniu zdań i definicji: połączenie "I have who has" i "Taboo". Zobaczcie co wyszło z tego mariażu ;)


Jak się gra w I have who has chyba każdy wie: rozdajemy karty uczniom, a rozpoczyna ten, który posiada kartę z napisaem Start wykładając ją na środek i mówiąc: Who has a Christmas-tree?

Uczniowie sprawdzają na swoich kartach słowa po napisie I have... Wśród kart jest tylko jedna, na której znajdują się słówka "opisujące" choinkę. Uczeń, który ją wyłoży ma za zadanie stworzyć krótką definicję z użyciem tych słów, lub w bardziej zaawansowanej wersji - tak zdefiniować choinkę, aby właśnie uniknąć użycia tych słów. Gra toczy się w ten sam sposób aż do końca, czyli słowa Finish.

Dzięki tej grze uczniowie nie tylko powtórzą słownictwo związane ze Świętami Bożego Narodzenia i Mikołajem, ale także poćwiczą tworzenie zdań i definicji.


Aby pobrać grę, naciśnij nos renifera poniżej :)


https://drive.google.com/file/d/14q41u5bbVbn5c0d8OhVflPN4BTul8bo7/view?usp=sharing


Podobną grę w tematyce Thanksgving możecie pobrać tutaj. A tutaj znajdziecie inne, myślę, że ciekawe wpisy na blogu w temacie Christmas.

Dziekuję Karolinie Lubas za możliwość wzięcia udziału w tak niesamowitym wydarzeniu jakim jest EduWeek. Mogę się tylko domyślać ile pracy włożyła w to, żeby to tak świetnie działało.
Resztę wpisów biorących udział w Eduweek 5 możecie przeczytać tutaj.


Jeśli szukacie więcej materiałów w tematyce Świątecznej, to może przypadnie Wam do gustu najnowszy Christmas Hunt dla dzieci wraz z kartami obrazkowymi. Zajrzyjcie tutaj.


Copyright © mini english blog , Blogger