Gra w skojarzenia z kartami StoryBits Kids

grudnia 03, 2019

Gra w skojarzenia z kartami StoryBits KidsMam je już jakiś czas, ale w związku z otwarciem sklepu (zapraszam tutaj) byłam bardzo zajęta. Dziś nadrabiam zaległości i opisuje ostatni hit moich zajęć, czyli grę w skojarzenia z kartami StoryBits Kids. Pokochali ją moi uczniowie i ciągle chcą w nią grać - a ja się im nie dziwię, bo za każdym razem gra przebiega w inny sposób i nigdy niewiadomo jak :) Tak myślę, że to ich właśnie zachwyca najbardziej: nieprzewidywalność oraz myśl jak najszybszego pozbycia się kart.

Jak gramy?

Karty tasujemy i rozdajemy uczniom. Jedną kartę wykładamy na środek. Uczniowie układają swoje karty w stos tak, jak zostały im rozdane. Pozbywają się kart wykładając pojedynczo na środek w taki sposób, żeby ich karta w jakis sposób "pasowała" do tej która leży na środku. Szukają więc skojarzeń: mogą to być kategorie tematyczne, przeciwieństwa, uczucia itd. Na samym początku ustalamy, że nie używamy kolorów i ludzi oraz ich ubiorów, bo byłoby to za łatwe. Kolejną naszą zasadą jest też zakaz powtarzania skojarzeń w jednej grze :) Jest to wyzwanie dla uczniów, ale im więcej gramy, tym lepiej im to wychodzi, a skojarzenia są coraz bardziej niesamowite :)

A tutaj jakie widzicie skojarzenia?


Moi uczniowie znaleźli: księżyc, Ziemia, rakieta.
Moi uczniowie: banany, małpy, gałąź.A tutaj: biblioteka, szkoła, wakacje, ferie zimowe, lato, woda, basen, znaczek z basenem na ścianie.A teraz zadanie dla Was (spokojnie, bardzo łatwe):Mam dla Was jeszcze coś: czyli kod promocyjny, dzięki któremu możecie zakupić swoje StoryBits Kids w odrobinę tańszej cenie (10% rabatu) -  SBHANDZLIK. Kod Ważny jest do 1 stycznia i obniża cenę wszystkich kart StoryBits (w tym Comic i Kids) oraz zestawów z tymi kartami (oprócz zestawów ze Story Cubes).

Karty możecie kupić w sklepie Teacher's Corner.
Na koniec chciałam zaprosić Was do mojego wczoraj otwartego sklepu z materiałami dla nauczycieli języków obcych. Znajdziecie tam wielkoformatowe maty edukacyjne Teacher's Mat(e) i karty obrazkowe, czasownikowe oraz z pytaniami.
Nadchodzi Christmas Hunt dla dzieci!

grudnia 02, 2019

Nadchodzi Christmas Hunt dla dzieci!


Czy jest tu ktoś chętny na bardzo angażujący Christmas Hunt? Przygotowałam dla Was kolejną odsłonę tej super zabawy dla dzieci. Coś, co nie wymaga dużych przygotowań ze strony nauczyciela, a zapewnia uczniom super zabawę i powtórkę słownictwa - zawsze mile widziane:) Dodatkowe karty obrazkowe ze słownictwem z hunta przydadzą się do "poduczenia" dzieci lub rozłożenia gdzieś z boku, aby uczniowie mogli zerknąć jeśli czegoś nie będą pamiętać.


Zatem, jeśli ktoś z Was chciałby takę grę wraz ze szczegółową instrukcją, to proszę o napisanie do mnie wiadmosci na mini.english.blog@gmail.com lub na fb a ja prześlę odpowiednie informacje na priv. Koszt pdf: 15 zł.
Słownictwo ukryte w qr kodacha snowman, a bauble, Santa Claus, a star, a sleigh, a reindeer, snow, Christmas pudding, a gingerbread house, Santa's hat, a cracker, a gingerbread man, a gift, a wreath, an angel, a stocking, a candy cane, bells, a Christmas tree, a snowflake, mistletoe, a chimney, Christmas lights, a candle.Jak grać?

Trzeba wyciąć kółka z qr kodami, a następnie pochować je w sali - najlepiej w najmniej oczywistych miejscach: podkleić pod stołami, pochować pod doniczkami czy nakleić na drzwiach. Uczniowie mogą grać indywidualnie, w parach lub mniejszych grupkach. Każdy dostaje kartę pracy z pustymi kwadratami. Potrzebne będą także telefony lub tablety z czytnikiem qr kodów - wystarczy dwa lub trzy a drużyny mogą je sobie pożyczać. Zadaniem uczniów jest odnalezienie po kolei 24 kółek, zeskanowanie kodów, a następnie narysowanie tego, co jest pod nimi ukryte. I tutaj bardzo ważna rzecz: nie jest istotne w jakiej kolejności uczniowie będą odczytywać kody, ale ważne jest, żeby zgadzała się numeracja, tzn. że np. jeśli odczytają kod na kółku z numerem 4, to na swojej karcie pracy powinni narysować odpowiedni obrazek w kwadracie z tym samym numerem. Tylko wtedy jesteśmy w stanie później sprawdzić poprawność zapisów.

Dodatkowo na każdym kółku z qr kodem ukryłam literkę. Wszystkie literki ułożone wg kolejności od 1-24 (wg cyfr na kółkach) tworzą hasło: "I wish you a Merry Christmas!" Dlatego też należy uprzedzić uczniów, aby oprócz rysunków, zapisywali te literki na kartach pracy w odpowiednich kwadratach.


Zapewniam, że zabawa jest przednia:)


Na koniec chciałam Was zaprosić do mojego nowootwartego sklepu  z materiałami dla nauczycieli Teacher's Mat(e), gdzie znajdziecie m.in. wielkoformatowe maty podłogowe.


Christmas. I have who has ...Taboo!

listopada 23, 2019

Christmas. I have who has ...Taboo!


Witajcie na piątej odsłonie Eduweek! Tym razem możecie poczytać same nowiuteńkie wpisy i pobrać same nowiuteńkie materiały, czyli takie, które nigdzie wczesniej nie były publikowane. To jest coś! I ja mam dla Was dzisiaj coś nowego, a mianowicie grę karcianą wspomagającą uczniów w budowaniu zdań i definicji: połączenie "I have who has" i "Taboo". Zobaczcie co wyszło z tego mariażu ;)


Jak się gra w I have who has chyba każdy wie: rozdajemy karty uczniom, a rozpoczyna ten, który posiada kartę z napisaem Start wykładając ją na środek i mówiąc: Who has a Christmas-tree?

Uczniowie sprawdzają na swoich kartach słowa po napisie I have... Wśród kart jest tylko jedna, na której znajdują się słówka "opisujące" choinkę. Uczeń, który ją wyłoży ma za zadanie stworzyć krótką definicję z użyciem tych słów, lub w bardziej zaawansowanej wersji - tak zdefiniować choinkę, aby właśnie uniknąć użycia tych słów. Gra toczy się w ten sam sposób aż do końca, czyli słowa Finish.

Dzięki tej grze uczniowie nie tylko powtórzą słownictwo związane ze Świętami Bożego Narodzenia i Mikołajem, ale także poćwiczą tworzenie zdań i definicji.


Aby pobrać grę, naciśnij nos renifera poniżej :)Podobną grę w tematyce Thanksgving możecie pobrać tutaj. A tutaj znajdziecie inne, myślę, że ciekawe wpisy na blogu w temacie Christmas.

Dziekuję Karolinie Lubas za możliwość wzięcia udziału w tak niesamowitym wydarzeniu jakim jest EduWeek. Mogę się tylko domyślać ile pracy włożyła w to, żeby to tak świetnie działało.
Resztę wpisów biorących udział w Eduweek 5 możecie przeczytać tutaj.


Jeśli szukacie więcej materiałów w tematyce Świątecznej, to może przypadnie Wam do gustu najnowszy Christmas Hunt dla dzieci wraz z kartami obrazkowymi. Zajrzyjcie tutaj.
Thanksgiving - połączenie I have who has i Taboo

listopada 18, 2019

Thanksgiving - połączenie I have who has i TabooTego jeszcze chyba nie było :) Robiłam dla moich uczniów grę I have who has na Thanksgiving i pomyślałam, że chciałabym, żeby przy okazji grania w nią, moi uczniowie mówili trochę więcej niż tylko pojedyncze słówka. I tak powstało połączenie gry I have who has z rozgadującą uczniów grą Taboo.


Jak się gra w I have who has chyba każdy wie: rozdajemy karty uczniom, a rozpoczyna ten, który posiada kartę z napisaem Start wykładając ją na środek i mówiąc: Who has a warbonnet?


Uczniowie sprawdzają na swoich kartach słowa po napisie I have... Wśród kart jest tylko jedna, na której znajdują się słówka "opisujące" pióropusz. Uczeń, który ją wyłoży ma za zadanie stworzyć krótką definicję z użyciem tych słów, lub w bardziej zaawansowanej wersji - tak zdefiniować pióropusz, aby właśnie uniknąć użycia tych słów. Gra toczy się w ten sam sposób aż do końca, czyli słowa Finish.

Dzięki tej grze uczniowie nie tylko powtórzą słownictwo związane z Thanksgiving, ale także poćwiczą tworzenie zdań i definicji.

Aby pobrać grę, kliknij w grafikę poniżej.

Na moim blogu czekają również inne materiały na Thanksgiving: flashcards, Bingo wyrazowe i obrazkowe oraz uwielbiany przez wszystkich Thanksgiving Hunt. Zajrzyjcie tutaj.
Nie zapomnijcie zostawic komentarza!


Thanksgiving: Hunt z qr kodami, Bingo i flashcards

listopada 11, 2019

Thanksgiving: Hunt z qr kodami, Bingo i flashcardsOstatnia gra Halloween Hunt wywołała u Was (i Waszych uczniów) ogromny entuzjazm. Z przyjemnością czytałam Wasze miłe słowa i relacje z zajęć, podczas których wykorzystaliście te małe niepozorne kółeczka z qr kodami :) Pytaliście też o kolejne materiały i prosiliście o więcej. Dlatego już od dzisiaj (a właściwie od wczoraj) możecie zakupić nowiutki zestaw w tematyce Thanksgiving.


A w zestawie znajdziecie tym razem duuuużo więcej materiałów:

20 flashcards z podpisami, które możecie odciąć
20 kart do gry w Bingo obrazkowe
20 kart do gry w Bingo wyrazowe
20 kółek z zakodowanymi w qr kodach wyrazami do gry w Thanksgiving Hunt
karta praca i instrukcja do wyżej wymienionej gry

Flashcards


Słownictwo: fruit, vegetables, pilgrims, Indians, cornucopia, a sunflower, a sweetcorn, a roast turkey, a turkey, the Mayflower ship, an acorn, a pumpkin, a leaf, a hat, a warbonnet, a tent, a bonfire, a tomahawk, a cone, a pumpkin pie.

Bingo
Bingo to gra, której używa już chyba każdy nauczyciel w przedszkolu i klasach 1-3. Przygotowałam dwie wersje: obrazkową i wyrazową (dla dzieci uczących się czytać). Jak grać? Nauczyciel rozdaje uczniom po jednej karcie (ja czasem gram z uczniami nawet na dwie lub trzy karty), a następnie odczytuje po kolei potasowane karty flashcards. Uczniowie mają za zadanie jak najszybciej zakryć obrazki/napisy na swojej karcie - my zazwyczaj używamy do tego zakrętek od butelek. Uczeń, któremu uda się zakryć wszystkie obrazki/napisy na swojej karcie woła: "Bingo!". My zazwyczaj gramy do momentu, aż wszyscy skończą grę.

QR Codes Thanksgiving HuntW qr kodach zakodowałam słówka, dokładnie te same, które umieściłam na flashcards. Nauczyciel umieszcza kody w sali (a może i szkole). Uczniowie indywidualnie, w parach lub grupkach odczytują kody, a ich zadaniem jest narysowanie tego, co odczytają na dołączonej karcie pracy.


Zatem, jeśli ktoś z Was chciałby takie piękne materiały wraz ze szczegółową instrukcją, to proszę o napisanie do mnie wiadomosci na mini.english.blog@gmail.com lub na fb bloga, a ja prześlę odpowiednie informacje na priv. Koszt pdf: 20 zł.


Copyright © mini english blog , Blogger