października 20, 2019

Halloween Quiz - biegany quiz z qr kodami dla starszych uczniów

Halloween Quiz - biegany quiz z qr kodami dla starszych uczniów

października 20, 2019

Halloween Quiz - biegany quiz z qr kodami dla starszych uczniów
Pamiętacie mój biegany quiz na Dzień Świętego Patryka? Taki podobny stworzyłam właśnie z okazji Halloween. Starsze klasy podstawówki oraz liceum z pewnością zaangażują się w taką zabawę, a przy okazji solidnie podszlifują umiejętność słuchania ze zrozumieniem i poznają historię tego trochę przerysowanego wszędzie święta.

Quiz składa się z dużego kółka z instrukcją oraz 12 mniejszych kółek z symbolami Halloween i qr kodami, w których zakodowane są pytania. Na dużym kółku umieściłam również kod z filmem przedstawiającym krótką historię Halloween. I od tego należy zacząć. Uczniowie oglądają video, a następnie szukają kółek z kodami i sprawdzają czy potrafią odpowiedzieć na zakodowane w nich pytania. Odpowiedzi zapisują na kartkach wg numeracji z kółek. Sam film nie należy do najłatwiejszych ze względu na niezbyt proste słownictwo, ale myślę, że możecie przed zadaniem wypisać słówka typu: merge, origins, transition, tribe etc.

Quiz ten można z powodzeniem wykorzystać również podczas zajęć lub ogólnoszkolnych obchodów i pozwolić uczniom trochę pobiegać.
Całość możecie pobrać klikając w grafikę poniżej:


Na koniec chciałam zachęcić Was do zajrzenia do jeszcze jednego mojego wpisu - tutaj. Znajdziecie tam najnowszy mój Halloweenowy Hunt dla młodszych dzieci z wykorzystaniem qr kodów. A tutaj znajdziecie jeszcze inną perełkę z zeszłego roku :)

Halloween Hunt dla klas 1-3

Halloween Hunt dla klas 1-3

października 20, 2019

Halloween Hunt dla klas 1-3
Czy jest tu ktoś chętny na bardzo angażujący Halloweenowy Hunt? Przygotowałam dla Was super zabawę dla dzieci 1-3 klasa (może i 4 kl), która nie wymaga dużych przygotowań ze strony nauczyciela, a zapewnia uczniom super zabawę i powtórkę słownictwa. Po raz pierwszy udostępniam Wam coś, co jest płatne. Trochę mi dziwnie, ale mam nadzieję, że zrozumiecie - przygotowanie takiej gry zajmuje mi sporo czasu, a dodatkowo - tak szczerze, to właśnie niektorzy z Was mnie do tego zmotywowali pisząc mi, że moja praca jest wartościowa i powinnam wziąć to pod uwagę.


Zatem, jeśli ktoś z Was chciałby takę grę wraz ze szczegółową instrukcją, to proszę o zostawienie komentarza lub napisanie do mnie wiadmosci na mini.english.blog@gmail.com a ja prześlę odpowiednie informacje na priv. Koszt pdf: 10 zł.


Jak grać?


Trzeba wyciąć dyniowe kółka z qr kodami, a następnie pochować je w sali - najlepiej w najmniej oczywistych miejscach: podkleić pod stołami, pochować pod doniczkami czy nakleić na drzwiach. Uczniowie mogą grać indywidualnie, w parach lub mniejszych grupkach. Każdy dostaje kartę pracy z pustymi kwadratami. Potrzebne będą także telefony lub tablety z czytnikiem qr kodów - wystarczy dwa lub trzy a drużyny mogą je sobie pożyczać. Zadaniem uczniów jest odnalezienie po kolei 24 kółek, zeskanowanie kodów, a następnie narysowanie tego, co jest pod nimi ukryte. I tutaj bardzo ważna rzecz: nie jest istotne w jakiej kolejności uczniowie będą odczytywać kody, ale ważne jest, żeby zgadzała się numeracja, tzn. że np. jeśli odczytają kod na kółku z numerem 4, to na swojej karcie pracy powinni narysować odpowiedni obrazek w kwadracie z tym samym numerem. Tylko wtedy jesteśmy w stanie później sprawdzić poprawność zapisów.
Żeby ograniczyc drukowanie do minimum, można zamiast drukować karty z kwadratami poprosic uczniów, aby w swoich zeszytach lub na kartkach wypisali numery od 1 do 24 i tam rysowali to, co zeskanują.

Słownictwo ukryte w qr kodach: a green monster, a blue monster, a black cat, a three-eyed monster, a spider, a skeleton, a haunted house, a bottle poison, a bat, spider's web, an eyeball, a mummy, Jack-o'-lantern, a cauldron, a broom, a witch, a grave, a pumpkin, Frankenstein, candies, a purple hat, a ghost, moon, a vampire.


To co, jest ktoś chętny? :)

edit: W związku z ogromnym zainteresowaniem tymi materiałami, w podziękowaniu dorzucam również darmowe flashcards, które idealnie pasują do tego hunta - można ich uzyć w ramach pre-teachingu :)października 10, 2019

Present Simple - Bingo

Present Simple - Bingo

października 10, 2019

Present Simple - Bingo


Grę Bingo znają chyba wszyscy. W dzisiejszym wpisie dzielę się z Wami gramatycznym Bingo, dzięki któremu przećwiczycie z uczniami tworzenie zdań twierdzących, przeczących i pytających w czasie Present Simple. Stworzyłam ją z myślą o mojej grupie 5klasistów, ale z pewnością sprawdzi się także w innych grupach wiekowych.

W Bingo można grać na różne sposoby, a ja opisze Wam "mój" sposób. Rozdajemy uczniom karty - jesli uczniów jest więcej, dajmy kartę na parę. Do gry potrzebne nam będa również samoprzylepne karteczki. Nauczyciel tasuje wycięte karty z bezokolicznikami i po kolei je odczytuje. Jeśli uczniowie mają zdanie z odczytanym czasownikiem, zapisują je w poprawnej formie na karteczce samoprzylepnej, którą następnie naklejają na swoją planszę w miejscu zdania. Kto wygrywa? Tu jest kilka opcji: ten, kto zakryje trzy w rzędzie lub ten, kto zakryje pierwszy wszystkie pola. My z reguły gramy do końca.

Każdy pracuje w swoim tempie, więc nauczyciel ma czas sprawdzić poprawność stworzonych zdań. Dodatkowo, gra świetnie angażuje wszystkich uczniów jednocześnie - nikt dłużej nie czeka i nie "rozrabia".

Kiedyś stworzyłam również Past Simple Bingo, które możecie znaleźć tutaj.

Present Simple Bingo możecie pobrać klikając na grafikę poniżej.
Jeśli szukacie więcej materiałów pomocnych przy ćwiczeniu Present Simple to zapraszam Was tutaj.
Na koniec chciałabym zachęcić Was do zostawienia komentarza - to jedyny "naoczny" dowód na to, że materiały się Wam przydają i są dla Was wartościowe.

Copyright © mini english blog , Blogger