kwietnia 22, 2019

Past Simple: gramatyczne Bingo i Kaboom!!!

Past Simple: gramatyczne Bingo i Kaboom!!!

kwietnia 22, 2019

Past Simple: gramatyczne Bingo i Kaboom!!!Zaczęłam powoli realizować zaczęte wpisy i oto pierwszy z nich, czyli coś dla tych, u których na tapecie Past Simple. Ja akurat realizuję ten temat w 5 klasie, ale myślę, że materiały z tego wpisu przydadzą się w każdej grupie wiekowej.


Gramatyczne Bingo

Używałam kiedyś Bingo na czasy Present Simple i Continuous, które stworzyła Dominika prowadząca świetnego bloga Funglish (tutaj wpis). Sprawdziło się świetnie z moimi uczniami, więc postanowiłam zrobić podobną grę, tym razem ćwiczącą budowanie zdań twierdzących, pytających i przeczących w Past Simple.

Zestaw zawiera 14 plansz Bingo oraz karty z czasownikami w bezokoliczniku.W Bingo można grać na różne sposoby, a ja opisze Wam "mój" sposób. Rozdajemy uczniom karty - jesli uczniów jest więcej, dajmy kartę na parę. Do gry potrzebne nam będa również samoprzylepne karteczki. Nauczyciel tasuje wycięte karty z bezokolicznikami i po kolei je odczytuje. Jeśli uczniowie mają zdanie z odczytanym czasownikiem, zapisują je w poprawnej formie na karteczce samoprzylepnej, którą następnie naklejają na swoją planszę w miejscu zdania. Kto wygrywa? Tu jest kilka opcji: ten, kto zakryje trzy w rzędzie lub ten, kto zakryje pierwszy wszystkie pola. My z reguły gramy do końca.

Na zdjęciu poniżej widzicie takie Bingo napisane przeze mnie odręcznie tuż przed zajęciami.


Każdy pracuje w swoim tempie, więc nauczyciel ma czas sprawdzić poprawność stworzonych zdań. Dodatkowo, gra świetnie angażuje wszystkich uczniów jednocześnie - nikt dłużej nie czeka i nie "rozrabia".


Bingo możecie pobrać klikając na grafikę poniżej:


Kaboom!!!

Gra uwielbiana przez uczniów w każdym wieku. Tym razem na paseczkach przygotowałam różnego rodzaju pytania w czasie Past Simple oraz napisy Kaboom!!! My zazwyczaj gramy w ten sposób, że siadamy w kole, a wszystkie paseczki wkładam do wysokiego nieprzezroczystego kubka. Uczniowie po kolei losują paseczek -  jeśli jest na nim pytanie, muszą na nie odpowiedzieć, jeśli napis Kaboom!! muszą oddać wszystkie do tej pory zgromadzone pytania.

Kaboom!!! pobierzecie klikając na grafikę poniżej:


Na blogu znajdziecie jeszcze inne gry Kaboom!!! - poszperajcie trochę :)

Na koniec chciałabym zachęcić Was do zostawienia komentarza - to jedyny "naoczny" dowód na to, że materiały się Wam przydają i są dla Was wartościowe.Copyright © mini english blog , Blogger